Bateria podtynkowa w kabinie prysznicowej – czy warto w nią zainwestować?

Urządzanie łazienki wymaga dzisiaj przemyślenia wielu szczegółów, nawet tak z pozoru błahych, jak rodzaj baterii pod prysznicem. Jak się okazuje, możliwych rozwiązań pod tym względem jest bardzo wiele – dostępne są zarówno zwykłe ścienne baterie natryskowe, jak i rozbudowane panele natryskowe, czy modne ostatnio zestawy podtynkowe. Te ostatnie wydają się bardzo stylowe, jednak wiele osób zastanawia się, jakie dodatkowe korzyści niesie za sobą ich montaż.

Elegancki i ponadczasowy design

Baterie podtynkowe stosuje się nie tylko pod prysznicem, ale także przy wannie lub nad umywalką. W każdym przypadku cechą charakterystyczną takiego rozwiązania jest ukrycie pod ścianą większości elementów baterii, a pozostawienie na zewnątrz wyłącznie tych niezbędnych, takich jak uchwyty do regulacji wody, czy wylewka. Dzięki temu baterie podtynkowe wydają się bardzo eleganckie i delikatne, co w połączeniu z nowoczesnym wzornictwem doskonale pasuje do modnego dzisiaj stylu minimalistycznego. Z drugiej strony wzornictwo to jest na tyle dyskretne, że tak naprawdę pasuje do każdej łazienki, dzięki czemu ułatwia jej aranżację i sprawia, że taka bateria będzie zawsze modna.

Niewielka ilość zajmowanego miejsca

Ukrycie pod ścianą dużej części baterii powoduje, że to, co zastaje na zewnątrz, nie zajmuje dużo miejsca. Ta zaleta cenna jest szczególnie pod prysznicem, gdzie z powodu małej przestrzeni wystające elementy mogą ograniczać swobodę ruchów. Jest to również praktyczne z innego powodu – mniej elementów zewnętrznych oznacza mniej wysiłku wkładanego w utrzymanie ich w czystości. Zajmując mało miejsca na ścianie, baterie podtynkowe doskonale sprawdzają się niewielkich kabinach prysznicowych. Co ciekawe, równie często montowane są w przestronnych kabinach typu walk- in, głównie ze względu na design, ale także z uwagi na wysoką jakość wykonania, jaką zwykle charakteryzują się baterie podtynkowe.

Możliwość skompletowania zestawu prysznicowego

Coraz częściej obok samodzielnych baterii podtynkowych sprzedawane są całe zestawy prysznicowe montowane w ten sposób, co oczywiście ułatwia aranżację. Zestawy takie zwykle obejmują baterię z uchwytami oraz deszczownicę, a czasami także tzw. słuchawkę prysznicową z wężem. Wszystkie te elementy posiada na przykład ten elegancki zestaw prysznicowy podtynkowy SLIM: https://tanialazienka.com/zestaw-prysznicowy-podtynkowy-slim.html. Już na pierwszy rzut oka widać, że mamy tu do czynienia z wysokiej jakości produktem, co potwierdza jego specyfikacja techniczna. Solidną konstrukcję z mosiądzu pokryto tutaj błyszczącym chromem, a wewnątrz zastosowano nowoczesny regulator przepływu wody, który ogranicza jej zużycie.

Podtynkowe baterie prysznicowe wymagają specjalnego montażu oraz odpowiedniej grubości ściany (lub ewentualnie zastosowania dodatkowej ścianki gipsowo- kartonowej). Dlatego też na zamontowanie takiej baterii najlepiej zdecydować się przy urządzaniu nowej łazienki lub podczas generalnego remontu starej. Nieco większy wydatek, jaki wiąże się z zakupem takiej baterii, to z pewnością dobra inwestycja, ponieważ dobrej jakości baterie podtynkowe zwykle służą bezawaryjnie przez długie lata, a ich ponadczasowa elegancja nigdy się nie nudzi.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *