Jaka jest „Druga strona Anioła”?

Druga-strona-AniołaAnioł — to słowo kojarzy się nam z niewinnością, pokorą i skromnością, którymi to cechami obdarzona jest postać chłopczyka o złotych włosach i w zwiewnej białej szacie. Jednak czy każdy Anioł powinien tak wyglądać? Czyż to nie wyjątek potwierdza regułę? W książce „Druga strona Anioła” Oliwii Szadkowskiej możemy przekonać się o tym, że nie warto sugerować się stereotypami, nawet w stosunku do… istot nadprzyrodzonych.

Książka łączy w sobie dwa różne światy. Pierwszy z nich to świat ludzi, gdzie rzeczy materialne są ponad wszystko i gdzie liczy się tylko „moje dobro”. Drugi natomiast to świat duchowy, gdzie Anioły robią wszystko, aby doprowadzić swojego podopiecznego do dobrych czynów. Autorka zrobiła to w tak realistyczny sposób, że po przeczytaniu tej lektury nasuwa się pytanie: „A może Anioły naprawdę istnieją?”

Bohaterką „Drugiej strony Anioła” jest Ann, nastoletnia dziewczyna, która każdą wolną chwilę woli spędzić przy laptopie, ze słuchawkami w uszach, zamiast spotykać się ze znajomymi. Jest ona zwyczajną nastolatką, która, jak na pierwszy rzut oka się wydaje, ma kochającą rodzinę i prowadzi poukładane życie. Jednak, co można zresztą wywnioskować po tytule, nie do końca tak właśnie jest. Pewnego dnia jej życie zmienia się o 180 stopni za sprawą niezwykłej wizyty nikogo innego niż Anioła, Kupidyna. Kupidyn wprowadza Ann w świat Szkoły Aniołów, a sama nastolatka poznaje zapierające dech w piersiach życiowe historie każdego z jej członków. Dlaczego jednak tylko ona została tak wyróżniona, aby kontaktować się ze światem nadprzyrodzonym? Czy znajomość z Kupidynem przerodzi się w coś więcej niż anielsko-ludzką przyjaźń? I wreszcie — czy Anioły mogą się kojarzyć tylko z niewinnością i delikatnością?

Historia oscyluje na granicy walki dobra ze złem. Nic w życiu Anny nie jest oczywiste, a to, co wydaje się prawdą jedyną i niepodważalną na pierwszy rzut oka, w rzeczywistości nie zawsze nią jest… przynajmniej nie do końca. Główna bohaterka zmuszona jest do analizowania wszelkich informacji, jakie związane są z jej wyjątkowością i Aniołami oraz podejmować decyzję, komu i w co uwierzy i co ostatecznie zrobi, bo nic do końca nie jest ani czarne, ani białe… a każda decyzja niesie za sobą pewne konsekwencje, które w przyszłości mogą komuś zaszkodzić.

Autorka stara się o to, by jej dzieło wywoływało u czytelnika różne emocje i reakcje — od radości po smutek, od rozmarzenia po napięcie, od śmiechu po wzruszenie. „Druga strona Anioła” to propozycja dla tych, którzy lubią szybkie zwroty akcji, bogatą fabułę i nietuzinkową „obsadę” w postaci nadprzyrodzonych istot. Zdecydowanie warto sięgnąć po książkę, która pozwoli choć na chwilę oderwać się od ziemi na skrzydłach Anioła.

Książka do kupienia w księgarni internetowej tylkorelaks.pl oraz w księgarni Wydawnictwa Psychoskok

No votes yet.
Please wait...
Ebooki123

Księgarnia internetowa z e-bookami http://www.ebooki123.pl

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *