Kształt listwy przypodłogowej

Listwa przypodłogowa z fantazyjnym kształtem często wygląda niezwykle efektownie, zwłaszcza we wnętrzach urządzonych w stylu retro. Zdarza się jednak, że zastosowanie takiej listwy kompletnie przeładowuje wnętrze i sprawia, że komuś o wyrobionym zmyśle estetycznym trudno w nim wytrzymać. Czym powinniśmy kierować się podczas wyboru kształtu listwy przypodłogowej?Względy praktyczne

Wygląd w przypadku listwy przypodłogowej jest ważny, jednak nie tylko on się liczy. Pamiętajmy, że listwa ma również do wykonania pewne konkretne zadania – ma skutecznie ukryć szczelinę dylatacyjną oraz pomieścić w sobie kable zasilające znajdujące się w pomieszczeniu urządzenia elektryczne i elektroniczne. Jej kształt musi więc zostać dobrany w ten sposób, aby listwa z powyższymi zadaniami radziła sobie bez zarzutów. Listwa nie powinna również nastręczać problemów jeśli chodzi o utrzymanie porządku – w przypadku zbyt skomplikowanych frezów dotarcie do niektórych zakamarków w których gromadzi się kurz może okazać się kłopotliwe.

Nowoczesne wnętrze

W nowoczesnych wnętrzach zazwyczaj stosuje się oszczędną ornamentykę i nawet, jeśli kolor listwy został mocno skontrastowany zresztą wystroju pomieszczenia, jej kształt nie powinien być zbyt wymyślny. Najlepiej sprawdzają się tu listwy z jednym frezem, subtelnie zaokrąglającym listwę i pozwalającym jej wkomponować się w pozostałe elementy wystroju. Zanim zdecydujemy się zastosować listwę o bardziej skomplikowanym kształcie – poważnie przemyślmy tę kwestię i o ile to możliwe – przeprowadźmy symulację i sprawdźmy, czy nasza koncepcja na pewno jest słuszna.

Wnętrze retro

W pomieszczeniach w których dominują elementy stylizowane na klasyczne można pozwolić sobie na nieco bardziej skomplikowane listwy przypodłogowe. We wnętrzach nawiązujących do epoki wiktoriańskiej sprawdzą się też efektowne cokoły przypodłogowe. Tu również powinniśmy jednak zachować umiar i nie zapominać o kwestiach praktycznych. Pamiętajmy, że listwa w takim wnętrzu

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *