Kiedy warto zdecydować się na mieszkanie wykończone „pod klucz”?

Większość Polaków kupujących mieszkania od deweloperów decyduje się na te w stanie deweloperskim, czyli do wykończenia we własnym zakresie. Warto jednak pamiętać o tym, że atrakcyjną alternatywą może być wykończenie „pod klucz”. Kiedy warto się na nie zdecydować?

Wykończenie mieszkania w standardzie deweloperskim oznacza, że w gestii kupującego znajduje się jego przygotowanie do przeprowadzki. Lokale tego rodzaju wymagają przede wszystkim wstawienia drzwi wewnętrznych, wykończenia podłóg, ścian, łazienki i kuchni. W stanie deweloperskim takie prace można polecić ekipom wykończeniowym lub też całościowo czy częściowo wykonać je samodzielnie, gdy mamy do tego czas i dryg. Gdy wybierzemy mieszkania „pod klucz”, wtedy wszystkim zajmie się deweloper i wykończy lokal zgodnie z naszym życzeniem.

Ile kosztuje wykończenie „pod klucz”?

Mieszkania „pod klucz” są wobec tego droższe, ponieważ na wstępie musimy przeznaczyć na ich zakup większą sumę. Gdy chodzi mieszkania w Poznaniu na sprzedaż czy też w innych dużych miastach, musimy liczyć się z kosztem wynoszącym od 400 do 1100 złotych za metr kwadratowy w zależności od tego, na jaki pakiet wykończeniowy się zdecydujemy. W tańszych pakietach do wyboru mamy tylko po kilka różnych wzorów materiałów o podstawowych kolorach, w tych droższych asortyment jest już znacznie szerszy.

Kiedy warto zdecydować się na wykończenie „pod klucz”?

Przede wszystkim do dobra propozycja dla wygodnickich, którzy nie mają czasu na szukanie fachowców od wykończenia wnętrz, a także dla tych, którzy nie chcą przeprowadzać ich samodzielnie lub nie mają możliwości pilnowani ekipy remontowej, przykładowo mieszkają w innym mieście lub kraju. Również to świetna propozycja dla tych, którym zależy na atrakcyjnym wyglądzie wnętrza, ponieważ w cenie wykończenia „pod klucz” możemy liczyć na pomoc projektanta wnętrz. Odchodzi też stres związany z remontem oraz z długim oczekiwaniem, ponieważ prace najczęściej są wykonane w ciągu 2 miesięcy.

Z ofertami mieszkań z opcją wykończenia „pod klucz” możemy zapoznać się już teraz w sieci.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *