Kupujesz części zamienne? Uwaga na tanie podróbki!

Jednym z powszechnych dylematów kierowców jest kupno części zmiennych – czy mają być one oryginalne czy też może lepiej sięgnąć po tańsze zamienniki? Jeżeli także się nad tym zastanawiasz, pamiętaj o tym, że nie zawsze warto na siłę szukać najniższych cen, ponieważ można natknąć się wtedy na złej jakości podróbki.

Rynek części samochodowych jest obecnie bardzo bogaty – do dyspozycji mamy naprawdę sporo pojazdów, dlatego też do praktycznie każdego z nich możemy kupować najróżniejsze części. Najwięcej zapłacimy za te oryginalne, dlatego jeżeli przykładowo interesuje cię nowy Ford Focus, w takim przypadku zapłacisz więcej za części niż za te przeznaczone do starszych modeli pojazdów. W związku z tym kierowcy poszukują oszczędności i wtedy, gdy okres gwarancyjny już się zakończył, wybierają tańsze zamienniki, które, jak obiecują producenci, zapewniają taką samą skuteczność w niższych cenach.

Nie myl podróbek z oryginałami!

Niewiele jest przedmiotów, których nie można podrobić. Wobec tego można spotkać się też z wieloma podróbkami oryginalnych części samochodowych. Niestety, zdarza się, że kierowcy mylą je z produktami pełnowartościowymi, z legalnymi zamiennikami czy nawet z częściami oryginalnymi.

Zagrożeń związanych z korzystaniem z podróbek jest sporo – przede wszystkim nie mają one żadnych certyfikatów i mogą prowadzić do poważnych usterek. Także nie gwarantują one optymalnego poziomu bezpieczeństwa, szczególnie w sytuacji, gdy chodzi o układ jezdny czy hamulcowy. Oczywiście, również może się zdarzyć, że szybciej się zużyją, dlatego trzeba będzie ponosić kolejne koszty zakupu.

Jak unikać podróbek?

Pierwszym sygnałem ostrzegawczym wtedy, gdy poszukuje się części zamiennych, jest ich nadmiernie niska cena w porównaniu z innymi produktami. Także podróbki najczęściej nie posiadają informacji o odpowiednich certyfikatach, na przykład certyfikatu „B” czy też nadanego przez PIMOT (Przemysłowy Instytut Motoryzacyjny). Warto też kupować części ze sprawdzonych źródeł, czyli jako kierowca należy mieć się na baczności.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *