Seat Toledo -wygoda, bezpieczeństwo i wysokie osiągi

Seat Toledo to bardzo ciekawy liftback, który oferuje cały szereg zalet. To auto o niezwykle atrakcyjnym wyglądzie zewnętrznym, do tego bezpieczne i oferujące naprawdę wysokie osiągi. A wszystko to z wykorzystaniem sprawdzonych technologii i… Za niewygórowaną cenę.

Seat Toledo to auto w którym spotykają się dwa style projektowania nadwozia – z jednej strony typowa elegancja sedana i liftbacka, obecna od lat w motoryzacji i kojarzona przede wszystkim z samochodami premium. Z drugiej strony nie brakuje tu pięknych, sportowych, dynamicznych akcentów, charakterystycznych tylko dla Seata. To na przykład wyjątkowy pas przedni z agresywną atrapą chłodnicy, reflektorami zaprojektowanymi bardzo ostrą linią i z wyrazistym kształtem zderzaka. Również ogromne tylne lampy zwracają na siebie uwagę, tak samo, jak bardzo przejrzyste wnętrze. Jest ono gładkie, pozbawione szeregu przycisków i niepotrzebnych elementów. Zamiast tego panuje tu ład i uporządkowanie, które od pierwszej chwili kojarzy się z nowoczesnym smartfonem – wygodny ekran dotykowy w środkowej konsoli, przejrzysta deska rozdzielcza, ciekawe podświetlenie, minimum przycisków i bogata oferta multimediów – oto wnętrze nowoczesnego liftbacka na miarę XXI wieku.

Wygoda

Seat Toledo to samochód klasy B, ale oferuje on sporo miejsca w środku. Na brak przestrzeni nie mogą narzekać ani pasażerowie przednich foteli, ani tylnej kanapy. Spory rozstaw osi sprawia, że z tyłu jest wystarczająca ilość miejsca na nogi. Świetnie zaprojektowane i wyprofilowane fotele pozwalają na wygodne podróżowanie bez cienia zmęczenia, nawet na bardzo długich trasach.

Wygoda to także świetne wyposażenie kabiny, takie jak elektrycznie sterowane okna, świetna klimatyzacja, czy też dobrej jakości audio.

Bezpieczeństwo

Seat Toledo to auto, które może się pochwalić świetnym wyposażeniem z dziedziny bezpieczeństwa już w standardzie. Obejmuje ono systemy ABS, MSR, ASR (kontroli trakcji), HBA, asystenta podjazdu, system ESC (chroniący między innymi przed poślizgiem), sześć poduszek powietrznych (dwie przednie, dwie boczne i dwie kurtynowe) i automatyczny hamulec pokolizyjny.

Wysokie osiągi

Pod maską Seata Toledo pracują najnowsze jednostki napędowe, opracowane przez inżynierów koncernu Volkswagen. Zapewniają one świetne osiągi i niskie spalanie. Do wyboru jest kilka jednostek napędowych. Silnik 1.2 TSI o mocy 90 KM rozpędza Toledo do setki w 11,3 sekundy. Auto zużywa w mieście 6,3 l/100 km, a w trasie zaledwie 3,9 l/100 km.

Mocniejsza wersja 1.2 TSI o mocy 110 KM ma nieco większe zużycie paliwa (6,8 l/100 w mieście i 4,3 l/100 km na trasie), ale za to oferuje lepszą dynamikę (auto rozpędza się do setki w 9,8 sekundy, przy słabszym silniku potrzebuje na to 11,3 sekundy). Najwięcej radości z jazdy zapewnia silnik 1.4 TSI o mocy 125 KM, wyposażony w system Start Stop i zestrojony z dwusprzęgłowym automatem DSG. Auto rozpędza się do setki w 9 sekund. Zużycie paliwa w mieście wynosi 6,1 l/100 km, a w trasie 4,1 l/100 km.

Seat Toledo, niezwykle ciekawy liftback, oferowany w bardzo atrakcyjnej cenie, czeka na klientów w autoryzowanych salonach Seata na terenie całej Polski.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *