Program księgowy a ręczne wystawianie faktur, czy nie szkoda Ci czasu?

Dzisiejsze przedsiębiorstwa swoje działanie bardzo często opierają o sprawdzone rozwiązania i niechętnie ich właściciele decydują się na wdrożenie nowych rozwiązań w swoich firmach. Nie zdają sobie oni jednak sprawy z faktu, że dzięki wprowadzeniu nowych technologicznych rozwiązań mogą zwiększyć swoje obroty oraz ograniczyć koszty na niektórych stanowiskach w firmie.

Doskonałym rozwiązaniem dla firm małych i średnich, które takie oszczędności może wprowadzić, jest biuro rachunkowe online. Koszty zatrudnienia księgowej lub wynajęcia biura rachunkowego jest bardzo wysoki, z kolei wykupienie miesięcznego abonamentu na taki program do księgowości nie będzie kosztem wyższym niż kilkadziesiąt złotych. W porównaniu z kilkoma tysiącami złotych, jakie wydamy na księgowego, jest to kwota bardzo niska. Zaoszczędzone pieniądze możemy przeznaczyć na rozwój przedsiębiorstwa oraz wdrożenie innych nowinek technicznych w firmie.

Program księgowy to także oszczędność czasu. Wystawianie faktur za jego pomocą jest dziecinnie proste i o wiele szybsze niż ręczne wystawianie tych dokumentów. Wiele programów do księgowości oferuje darmowe wystawianie faktur, więc korzyści z tego tytułu są podwójne – oszczędzamy czas i pieniądze. Programy do obsługi księgowej firmy zawierają wiele dodatków i modułów, które są niezbędne do prawidłowego prowadzenia KPIR oraz ewidencji środków trwałych. Większość z nich odbywa się automatycznie. Księgując fakturę kosztową lub wystawiają fakturę przychodową, program automatycznie wstawia informacje do odpowiedniej kolumny w podatkowej księdze przychodów i rozchodów. Dzięki temu nawet osoby, które nie są zbyt dobrze obeznane z rachunkowością, mogą bez problemu prawidłowo prowadzić firmę i jej finanse.

Wiele programów do księgowości ma możliwość automatycznej wysyłki faktur do klientów. Dodatkowo możemy bardzo szybko generować deklaracje VAT lub ZUS i wysyłać je do odpowiedniego urzędu. Do tego celu wymagane jest jednak wyrobienie sobie podpisu elektronicznego, który nie jest jednak drogi. Tutaj także zaoszczędzimy m.in. na papierze, znaczkach, jeżeli wysyłamy deklaracje pocztą lub paliwie, które spalimy, zawożąc dokumenty do ZUS lub Urzędu skarbowego.

Takie oprogramowanie dla firm jest bardzo popularne szczególnie wśród małych i średnich przedsiębiorstw, które nie stać na zatrudnienie księgowego. Również freelancerzy docenią takie rozwiązanie. Zazwyczaj pracują oni zdalnie z różnych miejsc w kraju i za granicą, więc jest to dla nich bardzo korzystne rozwiązanie. Wszystko dokonuje się przez internet i nie wymaga wizyty w żadnej z instytucji.

Interesującym rozwiązaniem jest program księgowy dostępny na stronie biuro24h.pl. Zawiera on wszystkie niezbędne funkcjonalności pozwalające na prowadzenie księgowości w firmie bez wysokich kosztów obsługi. Osoby zainteresowane aplikacją taką jak darmowy program do wystawiania faktur także znajdą coś dla siebie na stronie Biuro24h. Bardzo intuicyjny panel obsługi oraz darmowe konto do wystawiania faktur są bardzo atrakcyjną ofertą.

Takie portale dają pełne bezpieczeństwo oraz dzięki stałym aktualizacjom dają pewność, że nasze księgi rachunkowe prowadzone są zgodnie z obowiązującymi prawami. Nie musimy już doszkalać się z rachunkowości i być na bieżąco ze zmianami, jakie są w niej wprowadzane. Wszystko załatwia za nas program do księgowości, który pracuje przez internet. Możemy się do niego połączyć z dowolnego urządzenia mobilnego z dostępem do internetu. Daje to ogromne możliwości oraz przyspiesza wymianę informacji i danych pomiędzy klientami a przedsiębiorstwem. Programy do księgowości online, doskonale sprawdza się w jednoosobowych działalnościach gospodarczych, jak i w firmach, które zatrudniają pracowników. Dzięki takiej aplikacji oszczędzamy czas oraz spore ilości pieniędzy, a przecież dobrze prowadzona firma nie może pozwolić sobie na niepotrzebne wydatki. Takie oraz inne programy do zarządzania przedsiębiorstwem usprawniają jego działanie, oraz pozwalają na znacznie szybszy rozwój w biznesie. Warto więc z nich korzystać i cieszyć się z możliwości, jakie nam dają.

Artykuł został przygotowany przez doświadczony zespół firmy biuro24h.pl. Biuro rachunkowe wdrażające innowacyjne rozwiązania dla księgowości online.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *