Jakie auto wybrać do miasta?

Poruszanie się po mieście samochodem nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem – korki, spóźnienia, wysokie koszty parkingów, ryzyko kradzieży lub uszkodzenia pojazdu nie zniechęcają jednak Polaków do jazdy autem po dużych miastach. Jeżeli potrzebne jest ono głównie do miejskiej dżungli, w takim przypadku warto pomyśleć o niewielkim modelu miejskim.

W ofercie niemalże każdego producenta samochodów znaleźć można szeroką gamę pojazdów miejskich, które wyróżniają się kompaktowymi wymiarami oraz niskim spalaniem. Coraz częściej dołączają do nich również pojazdy z silnikami hybrydowymi i elektrycznymi, ale, niestety, są one nadal bardzo drogie w porównaniu z tradycyjnymi modelami. Na co dokładnie powinno się zwrócić uwagę przy poszukiwaniu dobrego auta miejskiego?

Pojazdy tego rodzaju posiadają najczęściej niewielkie silniki, głównie benzynowe, ponieważ to one najlepiej sprawdzają się w przestrzeni miejskiej oprócz silników elektrycznych i hybrydowych. Jednocześnie są one w stanie zapewnić przyzwoite osiągi oraz niskie zużycie benzyny na poziomie poniżej 5 litrów na 100 kilometrów. W poszukiwaniu oszczędności można pomyśleć również o samochodzie z instalacją gazową, ale należy pamiętać o tym, że w przestrzeni miejskiej nie zawsze można poruszać się autami tego rodzaju – zakaz wjazdu dotyczy głównie podziemnych parkingów.

Producenci oferują także samochody, które wyróżniają się zaawansowanymi systemami poprawiającymi komfort i bezpieczeństwo jazdy, na przykład umożliwiającymi automatyczne parkowanie lub wspierającymi aktywne hamowanie w celu przeciwdziałania kolizji, o którą łatwo w mieście.

Jednak po to, aby wygodnie poruszać się po mieście, nie trzeba wcale kupować auta na własność ponosić sporych kosztów. W Warszawie od niedawna korzystać można z usługi 4Mobility (4mobility.pl), która polega na car sharingu – jest podobna do wypożyczalnia rowerów miejskich. W tym przypadku wynajmuje się auto na minuty, a wszystko załatwia się przez smartfona – w przypadku samochodów klasy C Standard można jeździć już za około 1,4 złotego za 1 kilometr, nie musząc również martwić się o parkingi, ponieważ auto można zostawić w specjalnych strefach. Więcej informacji czeka pod adresem: 4mobility.pl.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *