Odszkodowanie za zalane mieszkanie w UK

Zalanie mieszkania to awaria, która ma wiele przyczyn, lecz niestety zawsze wiąże się z konsekwencjami i zniszczeniami. Jeśli wynajmujesz lub posiadasz mieszkanie w UK, reaguj szybko i skutecznie. Masz prawo oczekiwać naprawy – dowiedz się jak postępować w przypadku zalania.

Jeśli wynajmujesz mieszkanie, które zostało zalane, skieruj się do landlorda. Jego obowiązkiem jest regularna kontrola stanu budynku, rur, instalacji i zabezpieczeń, dlatego to on odpowiada za przeciwdziałanie takim sytuacjom. Skoro pobiera czynsz, a składka ubezpieczeniowa jest ukryta w comiesięcznych opłatach, powinien dbać o bezpieczeństwo i komfort mieszkańców.

Właściciele kamienic i domów do wynajęcia w UK najczęściej odpowiednio ubezpieczają je na wypadek takich awarii jak zalanie czy pożar. Dlatego są w stanie uzyskać odszkodowanie i zapewnić naprawę, za którą nie musimy płacić. W razie zalania od razu po zabezpieczeniu tego, co jeszcze można odratować, w swoim interesie sfotografuj lub sfilmuj zniszczenia. Własna „dokumentacja” przyda się przy wyjaśnieniu sytuacji i stanowi dobre zabezpieczenie. Pamiętaj o dokładności i wysokiej rozdzielczości – nawet używając przeciętnego smartfona, nie rodzi to większych komplikacji.

Jeśli landlord nie wywiązuje się ze swoich obowiązków, nie odbiera telefonów, zbywa Cię jako lokatora – wyślij do niego dokument, w którym opiszesz zniszczenia i swoje oczekiwania. Będzie to dowód na piśmie w razie ewentualnego spotkania w sądzie. W przypadku braku porozumienia pozostaje poszukanie pomocy w urzędzie. Zalane mieszkanie zagraża zdrowiu i bezpieczeństwu, więc skieruj się do Council Environmental Health Department.

Własny zalany dom

Posiadasz dom w UK na własność? Sytuacja jest analogiczna do tej w Polsce – odpowiadasz za jego ubezpieczenie i chronienie. Towarzystwa w UK oferują dwie istotne, niezależne polisy:

  • Building Insurance (ubezpieczenie budynku);
  • Content Insurance (ubezpieczenie zawartości domu).

Warto kupować je u tego samego ubezpieczyciela, aby potem nie występował konflikt dotyczący zakresu odszkodowania. Poza tym łączenie ubezpieczeń często przekłada się na odpowiednie zniżki, a Building Insurance jest polisą nierzadko wymaganą przez banki udzielające kredytu na zakup nieruchomości.

Nie zwlekaj z podjęciem działań zmierzających do naprawy zniszczonych przestrzeni mieszkania czy domu. W grę wchodzą zdrowie i bezpieczeństwo. Zanim pojawi się pleśń, uzyskaj należną pomoc. Nie obawiaj się – tak jak wspomnieliśmy, sytuacja jest podobna do tej w Polsce. Różnica polega jedynie na tym, że wiele mieszkań w Polsce jest administrowanych przez spółdzielnie, podczas gdy w UK podobne sprawy rozwiązujesz bezpośrednio z landlordem.

Niniejszy artykuł tylko pobieżnie rozwija temat uzyskania rekompensaty za zalanie mieszkania, po więcej szczegółów polecamy udać się na stronę http://optimalclaim.co.uk/pl/news/46/odszkodowanie-za-zalane-mieszkanie-w-uk.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *