Narty w Alpach? Wybierz Val Thorens!

Val Thorens to niezwykle malowniczy ośrodek narciarski położony w regionie Trzech Dolin, które znajdują się we francuskiej części Alp. Doskonały klimat oraz liczne szlaki narciarskie przyciągają tam corocznie wielu miłośników zimowych szaleństw. Sprawdź, co zrobić, aby do nich dołączyć!

Nie masz pomysłu na zimowy wypad narciarski? Pomożemy!

Jeśli marzysz o białym szaleństwie na nartach lub snowboardzie, jednak nie masz czasu na jego organizację i załatwianie wszystkich formalności, skorzystaj z oferty wyjazdu zorganizowanego Snowz! Jedną z ciekawszych propozycji jest właśnie wyjazd do Val Thorens, czyli wymarzonego miejsca dla osób uprawiających freeskiing i freeriding narciarski. Oznacza to, że do tego kultowego miejsca licznie zjeżdżają się osoby uprawiające sporty narciarskie poza wyznaczonymi trasami. Freestyle to rodzaj zjazdu, który nie podlega żadnym konkretnym zasadom, a każdy narciarz samodzielnie kontroluje zarówno trajektorię, jak i momenty przystanków. W Polsce taki tryb zjazdu nie jest zbyt popularny – głównie ze względu na brak stosownych tras oraz ograniczoną możliwość autonomicznego zejścia z wybranej ścieżki. Za to w krajach alpejskich freestyle narciarski ma się doskonale, czego przykładem jest właśnie Val Thorens, gdzie znajduje się aż pięć ogromnych snowparków. Val Thorens to także pierwszorzędny ośrodek dla młodych snowboardzistów z całego świata. Poza bogatą ofertą snowparków, kurort oferuje także liczne trasy wysokogórskie, wśród których miejsce dla siebie znajdą zarówno jednosezonowi amatorzy, jak i wieloletni wyjadacze wszelkich zimowych sportów.

Jakie atrakcje zapewnia Val Thorens?

Kurort w Val Thorens to nie tylko niezwykle różnorodne szlaki narciarskie i zapierające dech w piersiach krajobrazy. To również ogromny, mierzący ponad 70 tysięcy metrów kwadratowych snowpark przeznaczony dla fanów zimowych sportów ekstremalnych. I to na każdym stopniu zaawansowania!

Snowpark podzielony jest na specjalne strefy, z których każda przygotowana jest pod inny poziom umiejętności odwiedzających. Spotkamy tu precyzyjnie oznaczone i świetnie utrzymane szlaki, liczne sektory tematyczne oraz usytuowany nieopodal wyciąg, który umożliwia użytkownikom parku nieograniczoną liczbę ekstremalnych przeżyć. Wsród atrakcji znajdują się między innymi niezwykle urozmaicony tor do boardercrossingu (nazywanego również snowcrossem), trzy strefy dedykowane jeździe freestyle’owej oraz zapewniającą niezwykłe emocje skocznię Jump Air, która wyposażona została w specjalną poduszkę powietrzną zapewniającą bezpieczne lądowanie.

Każdy użytkownik parku może teraz śledzić osobiste dokonania na terenie snowparku w Val Thorens. Wszystko dzięki systemowi kamer, który rejestruje zimowe szaleństwa i udostępnia je na wyświetlaczach telefonów oraz stronie internetowej kurortu. Jeśli jesteś przekonany, że dokonałeś wyjątkowo epickiego manewru na desce snowboardowej, możesz go odnaleźć i pokazać swoim znajomym!

Publikacja: insane.agency

 

 

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *