Czym jest rynek papierów wartościowych?

Rynek papierów wartościowych, który nazywany jest również giełdą papierów wartościowych, jest dla wielu miejscem dającym wyjątkowe zyski. Jednak trzeba pamiętać o tym, że podobnie jak z innymi formami inwestycji, wiąże się z nim wysokie ryzyko.

Giełdą czy rynkiem papierów wartościowych określa się rynek podlegający regulacjom, który służy do odkopywania transakcji kupna oraz sprzedaży określonych instrumentów finansowych dopuszczonych do legalnego obrotu. Najczęściej na giełdach handluje się papierami wartościowymi, na przykład akcjami spółek czy obligacjami, również instrumentami pochodnymi, przykładowo opcjami czy kontraktami terminowymi.

W Polsce rynkiem papierów wartościowych jest Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie. Wśród największych rynków na świecie znajdują się amerykańskie New York Stock Exchange oraz NASDAQ (ang. National Association of Securities Dealers Automated Quotations), Tokijska Giełda Papierów Wartościowych czy London Stock Exchange.

Rynek papierów wartościowych jest miejscem, w którym podejmuje się często kluczowe decyzje dla firm oraz państw, to tutaj odbywa się spekulacja, inwestorzy ryzykują w celu uzyskania największych zysków, natomiast dla emitentów papierów wartościowych są one źródłem kapitału potrzebnego do rozwinięcia działalności.

Dzisiaj większość giełd dostępna jest również dla inwestorów indywidualnych. Można grać między innymi na polskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, ale również na innych, światowych giełdach. Dzisiaj to znacznie łatwiejsze, ponieważ można korzystać z internetowych platform transakcyjnych.

Inną metodą na zyski jest gra na instrumentach opartych o produkty giełdowe – oferuje ją między innymi broker HighSky (HighSky.pl), który za pośrednictwem nowoczesnych platform MetaTrader 5 oraz 4 pozwala na wygodne i szybkie zawieranie transakcji na instrumentach CFD (kontraktach różnicy kursowej) bazujących na najbardziej popularnych indeksach giełdowych z Ameryki, Europy oraz Azji. Więcej informacji znaleźć można na stronie HighSky.pl.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *