Dlaczego warto mieć certyfikowany system zarządzania jakością?

System zarządzania jakością według normy ISO 9001 wdrożyło już ponad milion organizacji na całym świecie. Jest to najbardziej rozpoznawalny i ceniony certyfikat ISO.

Jego niezwykłość opiera się na prostocie, uniwersalności oraz dużej skuteczności. Aby dowiedzieć się więcej o tej normie warto odwiedzić stronę: http://www.bureauveritas.pl/services+sheet/certyfikacja-iso9001.

Z tego artykułu dowiesz się, dlaczego warto zdecydować się na przeprowadzenie certyfikacji systemu zarządzania jakością wg normy ISO 9001.

Korzyści ekonomiczne

Celem prowadzenia każdego biznesu jest między innymi zarabianie pieniędzy. Dzięki wprowadzeniu zasad działania zgodnych z ISO 9001 organizacje optymalizują zachodzące w nich procesy. Oznacza to dwie główne korzyści: obniżenie kosztów oraz wzrost przychodów. Ten drugi parametr jest oczywiście konsekwencją poprawy jakości produktów oraz usług, którą doceniają klienci firmy.

Poprawa wizerunku i powiększenie zasięgu działania

Nie da się ukryć, że posiadanie certyfikatu ISO jest kojarzone z profesjonalizmem, a przez to również poprawą wizerunku w oczach klientów i kontrahentów. Dodatkowo firma posiadająca certyfikat ma łatwiejszą drogę wejścia na rynek zagraniczny. Bardzo często taki „papierek” jest przepustką to prowadzenia działalności na większą skalę.

Usprawnienia wewnętrzne

Wdrożenie systemu zarządzania jakością opiera się przede wszystkim na usprawnieniu wszelkich procesów zachodzących w firmie. Dzięki czasami niewielkim zmianom można osiągnąć ten sam lub nawet lepszy efekt przy mniejszym zaangażowaniu personalnym, finansowym oraz czasowym. Dzięki optymalizacji działania korzyści odnoszą nie tylko klienci ostateczni, ale także pracownicy firmy. Ich zadania są lepiej zdefiniowane i skoordynowane, a procedury uproszczone, tak aby uzyskać jak najwyższą efektywność.

Usprawnienia na różnych poziomach zdecydowanie ułatwiają też pracę dla osób na stanowiskach kierowniczych. Przedsiębiorstwem z dobrze działającym systemem zarządzania jakością zarządza się bez większych problemów i z przyjemnością.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *