Ambrozja dla Twoich włosów? To musi być nektar termiczny marki Kerastase!

Tak naprawdę wszystkie są martwe. Widzimy je, są ich tysiące, wesoło tańczą na wietrze, ale ta część włosa, na którą patrzymy w lustrzanym odbiciu jest martwa. To, co żywe jest niewidoczne dla naszych oczu i zakorzenione głęboko pod skórą, w mieszku włosowym. Nie mniej wymagają szczególnej uwagi i odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych. Jeśli nie wiesz, jak właściwie zadbać o swoje włosy, zdaj się na kosmetyki z linii Kerastase. Zaufaj profesjonalistom i chroń włosy, które chronią Twoją głowę.

Budowa włosa

Pojedynczy włos składa się z trzech powłok:

  • wewnętrznej (bezbarwnej części z cieniutką osłonką),
  • środkowej (zawierającej barwnik – melaninę),
  • zewnętrznej (istoty rdzennej).

Każdy kosmyk możemy podzielić na dwie części. Pierwsza z nich wyrasta z mieszka włosowego zlokalizowanego w tkance podskórnej. Druga część to element, który widzimy i który jest martwy. Zewnętrzna warstwa włosów stanowi ich ochronę. Na podstawie ułożenia łusek włosowych możemy stwierdzić czy dany włos jest zdrowy, czy też nie. Jeśli mamy do czynienia ze zdrowymi kosmykami – łuski będą mocno przylegać do włosa. W przypadku zniszczonych i wymagających zintensyfikowania zabiegów pielęgnacyjnych włosów, łuski pozostają niedomknięte lub wręcz otwarte.

Na czym polega pielęgnacja włosów suchych?

Istnieją osoby, które z natury mają włosy suche. Często jednak my sami odpowiadamy za taki stan włosów. Jakie zabiegi sprzyjają przesuszaniu się włosów? Suche włosy to niejednokrotnie efekt częstego suszenia włosów rozgrzanym powietrzem, nadmiernego modelowania bądź prostowania. Wysokie temperatury szczególnie odwadniają nasze kosmyki, które wówczas stają się łamliwe, matowe i bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne. W przypadku pielęgnacji takich włosów należy wybrać odpowiedni szampon i odżywkę. Włosy suche wymagają nawilżenia i witamin, a także odżywczych substancji regenerujących. Zabiegi z okręcaniem głowy ciepłym ręcznikiem są tu bardzo wskazane, gdyż pod wpływem ciepła otwierają się łuski włosowe, co umożliwia wniknięcie składników regeneracyjnych w strukturę włosa. Włosy suche powinno się suszyć chłodnym powietrzem i unikać wysokich temperatur na solarium czy promieniowania słonecznego. Co jeszcze może się okazać pomocne?

Nektar termiczny Kerastase

Włosy przesuszone i łamliwe potrzebują silnego nawilżenia, dlatego z myślą o nich powstał Nektar termiczny do włosów suchych. Nektar Kerastase to specjalne mleczko o właściwościach wygładzających. Odżywcze składniki zawarte w preparacie wnikają w głąb włosa dostarczając im substancji regeneracyjnych. Mleczko niweluje szorstkość i przywraca włosom dawny blask. Jest to kosmetyk idealny do pielęgnacji i modelowania włosów suchych. Nektar termiczny Kerastase wzmocni i nawilży nawet najbardziej przesuszone włosy. Zdecyduj się na konkretną i efektywną kurację, a Twoje włosy znów staną się miękkie i pełne blasku.

 

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *