Spędź urlop z niezawodnym akumulatorem

Gdy rozładuje się w aucie akumulator, z reguły jesteśmy w kropce. Co jeśli zdarzy się to na środku jeziora? Wtedy pozostaje już tylko wiosłować do brzegu. Aby uniknąć takiej sytuacji, warto sprawdzić stan jego naładowania przed wyprawą albo wyposażyć się w specjalistyczny akumulator do sprzętów rekreacyjnych.

Czasy kiedy jedno urządzenie pasowało do wszystkiego mamy już za sobą. Teraz liczy się wyspecjalizowanie i przydatność do konkretnych działań. Tak samo jest z akumulatorami. Dziś produkuje się baterie przystosowane do eksploatacji na łodziach, motorówkach czy w samochodach campingowych. Warto więc dowiedzieć się na czym polega ich wyjątkowość.

Przede wszystkim przygotuj się do sezonu

Wakacje to pora słodkiego lenistwa, ale także szalonych wypraw i przeżywania fantastycznych przygód. Bez względu na formę spędzania czasu wolnego, należy się do tego odpowiednio przygotować, żeby nie zepsuć sobie wymarzonej podróży. Dzięki ostrożności i odpowiedniemu planowaniu wszystko pójdzie po naszej myśli, zgodnie z przysłowiem „przezorny zawsze ubezpieczony”. Bez względu na to z jakich sprzętów będziemy korzystać, wszędzie tam gdzie jest akumulator, należy sprawdzić stan jego naładowania, poprzez zbadanie napięcia na końcówkach biegunowych. Należy również skontrolować poziom oraz gęstość elektrolitu, zgodnie z instrukcją obsługi. – Mało kto wie, że latem akumulator jest równie mocno narażony na rozładowanie, jak zimą. Zjawisko samo rozładowania w upały jest dość popularne. Dotyczy to zwłaszcza starszych typów akumulatorów. Czas ich samowyładowania przy 40 st. C może być, nawet dwukrotnie szybszy niż w normalnych warunkach. – tłumaczy Marek Przystałowski z firmy Jenox Akumulatory. – Wiąże się to z faktem, że reakcje chemiczne w wyższych temperaturach przebiegają znacznie szybciej, przyśpieszeniu ulega korozja dodatnich płyt akumulatora, przez co skraca się jego żywotność – dodaje. Aby oszczędzić sobie kłopotu, warto zakupić akumulator bezobsługowy, o niskim poziomie samowyładowania.

Stworzony z myślą o sporcie i rekreacji

Połączenie optymalnej ceny z najwyższą jakością to aspekty, na które zwraca uwagę każdy potencjalny klient przy dokonywaniu zakupu. Zależnie od danej branży, wpływ na kupno produktu, mają takie cechy jak wygląd, użyteczność czy marka. Przykładem modelu stworzonego z myślą o sprzęcie rekreacyjnym jest Jenox Hobby, którego unikalna technologia wykonania i stabilności pracy w czasie częściowego rozładowania, wyróżnia się na tle konkurencyjnych produktów.- Jenox Hobby jest akumulatorem przeznaczonym do pracy cyklicznej i odpornym na głębokie wyładowania, takie z jakimi spotykamy się chociażby podczas eksploatacji łodzi z napędem elektrycznym, gdzie nie ma możliwości naładowania akumulatora w trakcie pracy. – mówi Marek Przystałowski.- Zwiększenie żywotności akumulatora zostało osiągnięte przez zastosowanie grubych odlewanych kratek ołowianych, z zastosowaniem separacji z maty szklanej oraz wykonaniu masy czynnej w oparciu o specjalną recepturę. Te elementy sprawiają, że Jenox Hobby jest niezawodny nawet w najtrudniejszych warunkach. – dodaje. Warto również zaznaczyć, że dedykowany do rekreacji akumulator wyposażony został w specjalne wieczko z zatyczką oraz wkładką antywybuchową, a łatwiejszy montaż baterii i jej transportowanie umożliwia wyprofilowana rączka. W sprzedaży są modele Hobby o pojemnościach od 50 Ah do 230 Ah, dzięki czemu możemy wybrać akumulator odpowiedni do naszych potrzeb.

Niezawodność i odporność na głębokie wyładowania to fundamentalne aspekty świadczące o optymalnym akumulatorze. Ten właściwy musi zapewniać solidność i pewność, nawet w najtrudniejszych warunkach. Warto więc przeanalizować dostępne oferty, skupiając się na tych, w których przystępna cena łączy się z wysoką jakością oraz komfortem użytkowania baterii stworzonej z myślą o sprzęcie rekreacyjnym.

Firma Jenox Akumulatory znana jest z produkcji wysokiej klasy akumulatorów do aut osobowych i pojazdów specjalistycznych. W ofercie przedsiębiorstwa, oprócz Jenox Hobby dostępne są również akumulatory serii Classic i Gold oraz wysokiej klasy akumulatory SHD.

Zakład w Chodzieży zatrudnia blisko 160 osób.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *