Bo grunt to… podstawa. Podpory i podstawy do stolików

Podstawy do stolików to ważny element konstrukcyjny, który służy stabilizacji mebla, ale także nadaje mu własnego, unikalnego stylu. O wyborze konkretnego modelu stolika i jego podstawy decydują zatem zarówno względy praktyczne, jak i estetyczne.

Rodzaj podstawy do stolika jest w dużej mierze uzależniony od roli, jaką dany mebel pełni. Przede wszystkim trzeba odpowiedzieć na pytanie, czy mamy do czynienia ze stolikiem ogrodowym, barowo-kawiarnianym czy też przeznaczonym do użytku domowego. W sprzedaży znajdziemy stoliki z podstawami o wielu kształtach i formach. Aby się o tym przekonać, wystarczy przejrzeć oferty renomowanych sklepów z wyposażeniem meblarskim, takich jak sklep DOMINOVA.

Stabilnie w ogrodzie

W przypadku stolików ogrodowych sprawa jest stosunkowo prosta. Podstawy stolika stanowią integralną część mebla i są przeważnie wybudowane z takiego samego materiału, jak reszta konstrukcji. Mogą być to zatem wytwory z tworzyw sztucznych, metalu czy drewna. Podstawy stolików ogrodowych powinny się cechować szczególną solidnością i wytrzymałością. Warunki atmosferyczne bywają bowiem wyjątkowo bezlitosne, a większy podmuch powietrza może spowodować wywrócenie stolika wraz z podporą.

Stylowo w barze i kawiarni

Stoliki barowe charakteryzują się specyficzną stylistyką. Meble tego typu są zazwyczaj usytuowane na znacznej wysokości. Podporę dla nich stanowi rurka ze stali polerowanej, montowana pionowo do podłoża. Sama podstawa przybiera różne formy – np. okręgu bądź czworokąta. Oczywiście możemy zdecydować się na klasyczne rozwiązanie, zakupując stolik z czterema nóżkami. Co poza tym? Solidne, czworonożne podstawy są często montowane w wymagających większej stabilności stolikach kawiarnianych. Miewają one również bardziej ,,tradycyjne” stylizacje i są wykonane m.in. z materiałów żeliwnych.

A jak w domu?

Dobór stolika i jego podstawy w warunkach domowych zależy w dużej mierze od ogólnego wystroju wnętrz. Coraz częściej decydujemy się na odważne, designerskie rozwiązania, to też producenci raczą nas ciekawymi propozycjami umeblowania. Obecnie na topie są m.in. stoliki szklane z chromowanymi kolistymi podstawami, usytuowanymi na jednej bądź dwóch podporach. Warto zatroszczyć się również o to, aby podpora stolika była wyposażona w regulowane stopki do poziomowania, a podstawa była uchylna, co zapewni całej konstrukcji większą uniwersalność oraz pozwoli na zaoszczędzenie części przestrzeni użytkowej. Stoliki domowe ze stylowymi podstawami często sprawdzają się również jako meble ogrodowe i barowo-kawiarniane.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *