Rodzaje alkomatów

Alkohol, czy się to komuś podoba, czy nie, stanowi integralną część naszej kultury i staropolskiej tradycji. Oczywiście, jest to produkt przeznaczony dla ludzi dorosłych, a co za tym idzie – myślących i ponoszących odpowiedzialność za swoje czyny.

5816838979_dfdd7e92de_bO tym, do czego prowadzi (nawet sporadyczne) nadużywanie napojów wyskokowych, nie trzeba nikogo przekonywać. Natomiast pozostaje faktem, że odpowiedzialny człowiek, oceniając swój stan jakiś czas po spożyciu alkoholu, nie będzie polegał na własnym subiektywnym odczuciu, ale skorzysta z możliwości, jakie daje mu współczesna technika. Innymi , podejmując decyzję, czy siadać za kierownicę, czy nie, – zamiast na swoim, nieco przemęczonym organizmie, oprze się na rzetelnych i bezstronnych wskazaniach urządzenia. Pod warunkiem oczywiście, że rzeczywiście będzie to urządzenie wiarygodne i dokładne. Tylko skąd takie wziąć?

Na pewno nie z Biedronki. Dokładne, skalibrowane i posiadające atest alkomaty możemy nabyć w sklepie internetowym pod adresem www.alkohit.pl. Dlaczego właśnie tam?

Przede wszystkim, jest to wyspecjalizowany sklep, zajmujący się sprzedażą wyłącznie urządzeń służących do pomiaru stężenia alkoholu w naszym organizmie. Jak wiadomo, kiedy coś jest do wszystkiego, to tak naprawdę jest do niczego. Podobnie sprawa wygląda ze sprzedawcami. Jeżeli jakiś sklep oferuje nam bardzo szeroki asortyment, od mebli po rajstopy, to możemy być pewni, że jedne i drugie będą co najwyżej przeciętnej jakości. Tymczasem, w przypadku kupowania alkomatu, chcemy mieć pewność, że wskazania urządzenia będą bliskie prawdy, bowiem na nich właśnie oprzemy nasze czyste sumienie lub… kartotekę.

Może się bowiem zdarzyć tak, że jadąc po spożyciu alkoholu naprawdę czujemy się dobrze, naprawdę uważamy, że nie ma przeciwwskazań do kierowania pojazdem i… nie z naszej winy staniemy się uczestnikami kolizji czy wypadku. Wystarczy niesforny dzieciak na drodze, nieuważny rowerzysta, czy też przysłowiowy kapelusznik za kierownicą, którzy staną się przyczyną jakiegoś zdarzenia. Nie nasza wina. Z tym, że policjant, który przybędzie na miejsce, pierwsze co zrobi, to wyciągnie alkomat. No i mamy problem, bo kapelusznik, dziecko i rowerzysta są trzeźwi; a my nie.

Dlatego, na pytanie, czy potrzebny mi alkomat, możemy odpowiedzieć „nie” tylko w wypadku gdy jesteśmy abstynentami lub gdy nie mamy prawa jazdy.

W sklepie www.alkohit.pl możemy nabyć różne rodzaje alkomatów i tylko od naszej decyzji zależy, jakie kwoty przeznaczymy na ten cel. Zanim jednak podejmiemy decyzję, warto poznać co nieco teorii. Generalnie, istnieją trzy rodzaje alkomatów:

  • półprzewodnikowe,
  • elektrochemiczne,
  • spektrofotometryczne w podczerwieni.

Każdy z powyższych typów opiera się na innej metodzie pomiaru i posiada inną dokładność, a także inną cenę. Do najtańszych, ale też najbardziej zawodnych urządzeń należą alkomaty półprzewodnikowe. Są to urządzenia, które dość łatwo ulegają rozkalibrowaniu, a ponadto ich wskazania mogą być obarczone sporym błędem, na który wpływ może mieć nie tylko alkohol, ale też dym tytoniowy, mięta i inne, zupełnie niegroźne dla kierowcy składniki.

Z kolei alkomaty spektrofotometryczne w podczerwieni wykazują niezwykle dużą dokładność, jednak są to raczej urządzenia stacjonarne i, ze względu na cenę, nabywane głównie przez instytucje, takie, jak komisariaty, szpitale itp.

Najbardziej optymalnym wyborem dla przeciętnego Kowalskiego są zatem alkomaty elektrochemiczne, wykazujące bardzo dużą dokładność, a jednocześnie atrakcyjne cenowo. Właśnie z tego typu urządzeń najczęściej korzysta Policja, zaś ich wskazania są na tyle wiarygodne, że mogą stanowić materiał dowodowy w ewentualnej rozprawie sądowej.

Naturalnie, w obrębie każdego typu alkomatów istnieją jeszcze pewne niuanse, nad którymi nie będziemy się tutaj rozwodzić. Wszystkich niezbędnych informacji udzielą nam natomiast ludzie z www.alkohit.pl, którzy, opierając się na własnym doświadczeniu oraz opiniach innych klientów, będą w stanie zaproponować nam najlepszy w naszym przypadku model alkomatu.

Alkomaty chemiczne - AlkoHit

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *