Natychmiastowa ulga w nadwrażliwości? Dzięki nowej technologii to możliwe!

Osoby cierpiące na nadwrażliwość zębów mają do dyspozycji szereg produktów, pomagających im zwalczać tę nieprzyjemną przypadłość. Większość z nich nie gwarantuje jednak natychmiastowej i trwałej ulgi w nadwrażliwości tak, jak czyni to pasta elmex® SENSITIVE PROFESSIONAL – nowy produkt linii elmex®. Zawarta w produkcie receptura PRO-ARGIN® to rozwiązanie stosowane przez dentystów do błyskawicznego znoszenia nadwrażliwości zębiny u pacjentów.
Technologia PRO-ARGIN® – jak to działa?

Receptura PRO-ARGIN® to najnowsze osiągnięcie naukowe elmex® w dziedzinie higieny jamy ustnej. Pasta elmex® SENSITIVE PROFESSIONAL™ z argininą i węglanem wapnia zamyka kanaliki zębinowe, w których są zakończenia nerwowe, dzięki czemu buduje długotrwałą barierę ochronną przeciw nadwrażliwości i tym samym blokuje ból. Natychmiastową ulgę w nadwrażliwości można zapewnić sobie poprzez naniesienie pasty opuszką palca na wrażliwy ząb, a następnie wmasowywanie jej w powierzchnię zęba przez minutę. Dla uzyskania długotrwałej ulgi, nakładać na miękką szczoteczkę do zębów i szczotkować wszystkie powierzchnie zębów, gdzie występuje nadwrażliwość. Szczotkować dwa razy dziennie.

Technologia PRO-ARGIN® – skuteczność potwierdzona klinicznie

Firma Colgate-Palmolive ogłosiła w czerwcu 2015 roku na łamach prestiżowego wydawnictwa Journal of Clinical Periodontology wyniki badań, które wskazywały, iż zastosowanie pasty elmex® SENSITIVE PROFESSIONAL™ powoduje natychmiastową ulgę w nadwrażliwości (zmniejszenie bólu o 60%). Jak również wynikło z badań, efekt znieczulenia utrzymywał się przez 6 tygodni od aplikacji pasty. Badanie przeprowadzono wśród pacjentów
z zaawansowanymi chorobami przyzębia, których na początku poddano zabiegowi usunięcia kamienia nazębnego (scaling) oraz oczyszczania i wygładzania powierzchni korzeni (root planing).

Komu dedykowany jest nowy produkt elmex®?

Pasta elmex® SENSITIVE PROFESSIONAL™ dedykowana jest pacjentom, którzy w średnim i zaawansowanym stopniu zmagają się z nadwrażliwością zębów. Polecana jest również do doraźnego stosowania przez osoby, które okazjonalnie doświadczają silnego i utrudniającego normalne funkcjonowanie bólu zębów np. podczas picia kawy/zimnej wody czy jedzenia lodów.

Najlepiej działać kompleksowo

Dla jeszcze lepszej ochrony przed nadwrażliwością polecane jest stosowanie całego systemu produktów (w postaci pasty do zębów, płynu do płukania jamy ustnej oraz szczoteczki). Rekomendowanym przez stomatologów uzupełnieniem dla nowej pasty elmex® SENSITIVE PROFESSIONAL™ są produkty z linii elmex® SENSITIVE.

PASTA DO ZĘBÓW elmex® SENSITIVE PROFESSIONAL

Pojemność: 75 ml

Rekomendowana cena detaliczna: ok. 18,99 zł

PŁYN DO PŁUKANIA JAMY USTNEJ elmex® SENSITIVE PLUS

Pojemność: 400 ml

Rekomendowana cena detaliczna: ok. 24,99 zł

SZCZOTECZKA DO ZĘBÓW elmex® SENSITIVE

Rekomendowana cena detaliczna: ok. 18,49 zł

Produkty dostępne są w: drogeriach, aptekach, hipermarketach oraz supermarketach

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *