Cierpisz na nadwrażliwość zębów? Są na to profesjonalne sposoby!

Można regularnie myć zęby, nie mieć ubytków, a mimo wszystko odczuwać ból zębów – wynikający z ich reakcji na ciepło, zimno, kwaśne lub słodkie potrawy oraz dotyk. Mówimy wtedy o nadwrażliwości zębów – nieprzyjemnej dolegliwości, która dotyka 25% dorosłych1. W przypadku zaobserwowania u siebie nadwrażliwości zębów, nie powinno się czekać, aż ból sam przeminie. Problem jest bardziej złożony i wymaga podjęcia zdecydowanych, konkretnych działań.


Nadwrażliwość zębów z naukowego punktu widzenia

Nadwrażliwość zębów występuje najczęściej, kiedy powierzchnia korzeni zębów odsłania się w wyniku cofania się dziąseł. Uwidacznia się wtedy zębina i otwierają się kanaliki zębinowe. Zawarty w nich płyn przemieszcza się pod wpływem ciepła, zimna oraz wysokiego stężenia cukru w jamie ustnej i podrażnia zakończenia nerwowe w miazdze zęba. Efektem jest PRZESZYWAJĄCY BÓL.

Co oprócz cofania się dziąseł powoduje nadwrażliwość zębów?

  • Nieprawidłowe szczotkowanie zębów (ścieranie)
  • Stosowanie zbyt twardych szczoteczek do zębów
  • Stosowanie ścierających past do zębów
  • Erozyjne rozpuszczanie szkliwa i odsłonięcie zębiny (np. wywołane nadmiernym spożywaniem słodkich napojów)

Dlaczego kluczowa jest wizyta u lekarza?

Nadwrażliwość zębów to dolegliwość, która sama nie ustanie. Objawy mogą co najwyżej się zmniejszyć, lecz później powracają ze zdwojoną siłą. Leczenie tej przypadłości powinno się rozpocząć w gabinecie stomatologicznym. Stomatolog przeprowadzi kurację profesjonalnymi preparatami do znoszenia nadwrażliwości zębiny i poleci pasty do zębów nadwrażliwych do stosowania w domu. Doradzi również jak najlepiej szczotkować zęby, pomoże dobrać najbardziej odpowiednią szczoteczkę.

Produkt doceniany przez 91% pacjentów2

Produkty z linii elmex® SENSITIVE dzięki zawartości aminofluorku i składników czyszczących (w zależności od formuły produktu) stanowią skuteczną ochronę przed nadwrażliwością zębów i próchnicą oraz łagodnie oczyszczają. Badania kliniczne wykazują, iż najlepsze rezultaty zapewnia regularne stosowanie równoległe wszystkich produktów (pasta do zębów, płyn do płukania jamy ustnej, szczoteczka). Taki system do stosowania w przypadku nadwrażliwych zębów i odsłoniętych szyjek zębowych jest rekomendowany przez dentystów.

PASTA DO ZĘBÓW elmex® SENSITIVE PLUS i SENSITIVE WHITENING

Pojemność: 75 ml

Rekomendowana cena detaliczna: ok. 13,99 zł

PŁYN DO PŁUKANIA JAMY USTNEJ elmex® SENSITIVE PLUS

Pojemność: 400 ml

Rekomendowana cena detaliczna: ok. 24,99 zł

SZCZOTECZKA DO ZĘBÓW elmex® SENSITIVE

Rekomendowana cena detaliczna: ok. 18,49 zł

Produkty dostępne są w: drogeriach, aptekach, hipermarketach oraz supermarketach.

1 Więcej: http://www.colgate.pl/app/CP/PL/OC/Information/Popular-Topics/Sensitive-Teeth/article/What-is-Tooth-Sensitvity.cvsp [dostęp z dnia 10.02.15]

2 91% konsumentów było bardzo zadowolonych z działania pasty elmex® SENSITIVE PLUS. Na podstawie badania Bakes K., Schaller HG, Hirsch C., ZWR 117 (2008) przeprowadzonego w 2008 roku na 713 konsumentach w Niemczech.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *