Pierwsza kasa fiskalna w handlu stacjonarnym i mobilnym

Branża fiskalna oferuje bogaty wybór kas rejestrujących, które charakteryzują się różnymi funkcjami i parametrami. Jak podjąć właściwą decyzję? Które cechy powinny zwrócić naszą uwagę? Jednym z wyznaczników powinien być charakter prowadzonego przez nas przedsiębiorstwa.

pckf-pierwsza-kasa-w-handlu-stacjonarnym-i-mobilnym-1

Kasy fiskalne a sprzedaż tradycyjna

Jeżeli poszukujemy właściwego urządzenia fiskalnego dla stacjonarnego punktu handlowego, jedną z kluczowych kwestii będzie dla nas pojemność bazy towarowej. Zazwyczaj tego typu przedsiębiorstwa charakteryzują się bogatszym asortymentem, dlatego warto zaopatrzyć się w kasę, która pozwoli nam zaprogramować jak najwięcej pozycji (przykładowo, od 8 000 PLU wzwyż). Nawet jeżeli nie wykorzystamy pełnej puli, zyskamy odpowiednie warunki do rozwoju naszej oferty. Warto również zwrócić uwagę na liczbę znaków w nazwie towaru – im dłuższa ona będzie, tym łatwiej będzie nam uniknąć skrótów podczas wprowadzania kolejnych produktów. Musimy pamiętać, że przepisy fiskalne wymagają od nas jednoznacznej identyfikacji całego asortymentu.

Nierzadko sprzedaż tradycyjna wymaga podjęcia i skoordynowania szeregu dodatkowych działań, jak pomiar masy towarów, pozyskanie danych z kodów kreskowych czy skorzystanie z szuflady na pieniądze. Jeśli nasza działalność wiąże się z podobnymi potrzebami, powinniśmy zwrócić uwagę na kasy, które, tak jak choćby Sento LAN E marki Novitus, posiadają wiele różnych portów komunikacyjnych lub oferują opcje połączenia bezprzewodowego. Za sprawą tych atrybutów stworzymy sprawne, wielozadaniowe stanowisko pracy.

Kasa rejestrująca w handlu mobilnym

Z kolei przy sprzedaży mobilnej zaczynają zyskiwać na znaczeniu inne aspekty – takie jak wielkość, masa i wytrzymałość urządzenia fiskalnego. Kasa o jak najmniejszych rozmiarach, która niewiele waży i posiada ergonomiczny kształt obudowy, będzie dobrze leżeć w dłoniach, nie wywołując zbytniego zmęczenia podczas wielogodzinnej pracy. Solidna konstrukcja – jak w przypadku Elzab K10, wzmocnionej przez ABS, pokrytej antypoślizgowym elastomerem – zapewni dużą odporność na intensywną eksploatację i gotowość do pracy w każdych warunkach.

Dodatkową kwestią jest wydajny akumulator oraz możliwość zasilania urządzenia z instalacji samochodowej. Dzięki temu zyskamy pewność, że możemy naszą kasę zabrać praktycznie w każdą podróż, nie narażając działalności na przerwy w dostawie energii. Rozwiązania te w rzeczywistości zabezpieczą nas przed ewentualnymi stratami finansowymi.

Jeśli poszukujesz kasy fiskalnej dla swojego biznesu odwiedź www.pckf.pl/kasy-fiskalne i wybierz swoje urządzenie.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *