Fundacja Ochrony Zbiorowej – gdy przedsiębiorca łamie prawo

W mediach coraz częściej mówi się o nieuczciwych praktykach przedsiębiorców, którzy zamiast wspierać konsumentów, świadomie godzą w ich interesy. Bezradność i zagubienie pokrzywdzonych sprawiły, że nie mogliśmy pozostać bierni.

W fundacji konsumentów wspierają zarówno specjaliści z dziedziny prawa, jak i osoby znakomicie obeznane z zawiłościami świata finansów. Tak jedni, jak i drudzy mogą przy tym pochwalić się nie tylko chęcią niesienia pomocy, ale również wieloletnim doświadczeniem i kwalifikacjami. Liczymy przede wszystkim na to, że uda nam się aktywnie wspierać te osoby, które pokrzywdzono na skutek podpisania przez nie umów zawierających niedozwolone prawnie klauzule. Nadużycia dokonywane są zarówno przez banki, jak i deweloperów, nie stronią od nich jednak inni przedsiębiorcy, a konsument często jest bezradny wobec zagmatwanych przepisów. Nie ograniczamy się przy tym do udzielania wszelkich niezbędnych informacji. Chcemy również organizować konsumentów w jak najliczniejsze grupy pomagając im jednocześnie w poszukiwaniu zawodowego pełnomocnika, który specjalizuje się właśnie w prowadzeniu postępowań grupowych.

black-and-white-city-man-people

Dlaczego organizacja pokrzywdzonych w grupy jest dla nas taka ważna?

Głos jednego pokrzywdzonego słabo się niesie, a on sam często czuje się zagubiony. Przeraża go poziom skomplikowania przepisów, a i przedsiębiorcy często dają mu na wiele sposobów do zrozumienia, że nie ma szans na sukces przeciwstawiając się ich sile. Jeśli jednak pokrzywdzonych jest więcej, a ich grupa jest dobrze zorganizowana i mądrze prowadzona, ich szanse na wywalczenie należnych im praw rosną. W takim przypadku potęga i zaplecze finansowe winowajcy przestają mieć znaczenie. Już dziesięć osób przemawiających jednym głosem może przełamać mur obojętności, wiele tego typu spraw kończy się więc ugodą z przedsiębiorcami.

Fundacja Ochrony Zbiorowej ma siedzibę w Krakowie i jest wpisana do rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *