Baza staży i praktyk – nowa usługa Zielonej Linii

Poszukujesz stażysty lub praktykanta? Zamieść ogłoszenie na oferty.praca.gov.pl! Wypełnienie formularza zajmie kilka minut – bez konieczności zakładania konta.

Rządowy portal praca.gov.pl. ma na celu zebranie w jednym miejscu wszystkich ofert stażowych oferowanych na terenie kraju, zarówno tych organizowanych przy współpracy z urzędem pracy, jak i przez samych pracodawców.

Złożenie oferty stażu lub praktyk nie wymaga zakładania konta na portalu praca.gov.pl. Wystarczy wejść na stronę i uzupełnić formularz dostępny po wybraniu opcji „Obsługa innych spraw” -„Zgłoszenie oferty stażu lub praktyk” (https://www.praca.gov.pl/eurzad/index.eup#/inneSprawy/wyborUrzedu?dest=EURZAD).

Zielona Linia skontaktuje się z Tobą

Wysłany formularz z ofertą stażu/praktyk trafia do bazy i oczekuje na akceptację pracownika Zielonej Linii, czyli Centrum Informacyjnego Służb Zatrudnienia. Po wpłynięciu formularza pracownik Zielonej Linii kontaktuje się telefonicznie z nadawcą, weryfikuje wprowadzone dane – upewnia się, że pracodawca zrozumiał wszystkie warunki współpracy, a następnie akceptuje ofertę, która od razu dostępna jest dla poszukujących zatrudnienia na stronie oferty.praca.gov.pl.

Staż

Pracodawca sam decyduje czy chce zorganizować staż płatny czy też bezpłatny. Samodzielnie też ustala kwotę stypendium stażowego. Proponowane umowy w formularzu to: umowa o pracę na czas określony, na zastępstwo, na okres próbny, umowa-zlecenie, praktyka absolwencka (zgodnie z Ustawą z dnia 17 lipca 2009 r. o praktykach absolwenckich). Administrator systemu pozostawia również możliwość wskazania innej formy umowy.

Należy mieć na uwadze, że zgłaszane za pomocą formularza

https://www.praca.gov.pl/eurzad/index.eup#/inneSprawy/wyborUrzedu?dest=EURZAD

oferty NIE są ofertami stażu z urzędu pracy (czyli tylko dla zarejestrowanych bezrobotnych, realizowane za pośrednictwem urzędu pracy na podstawie przepisów Ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy).

Praktyka absolwencka

Za pomocą tego samego formularza można zamieścić również ofertę płatnej lub bezpłatnej praktyki, w zależności od rodzaju umowy zawartej pomiędzy stronami – jak w przypadku stażu. Dopuszczalne umowy również są te same. W przypadku praktyki płatnej, odbywanej na podstawie praktyki absolwenckiej, wynagrodzenie, zgodnie z ustawą, nie może być wyższe niż 200 proc. minimalnego wynagrodzenia, a praktykantami mogą być osoby, które nie ukończyły 30. roku życia.

Więcej praktycznych artykułów i najnowszych wiadomości z rynku pracy można znaleźć w serwisie internetowym Zielonej Linii oraz na: https://www.facebook.com/zielonalinia19524.

Joanna Kuzub, Joanna Niemyjska (Zielona Linia 19524, Centrum Informacyjne Służb Zatrudnienia)

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *