Pokaz sztucznych ogni w centrum miasta? Dlaczego nie!

Efektowne i piękne pokazy fajerwerków kiedyś były zarezerwowane jedynie w chwili celebracji Nowego Roku. Dzisiaj sztuka pirotechniczna cieszy się coraz większą popularnością jako genialne urozmaicenie każdej imprezy – mowa tu zarówno o branżowych i firmowych eventach, ale także imprezach plenerowych organizowanych przez miasta. Obecnie coraz częściej koncert znanej gwiazdy, targ czy festyn w centrum miasta zostaje zwieńczony wyjątkowym spektaklem kolorowych świateł.

W zależności od rozmachu widowiska, na jakim nam zależy, pokaz pirotechniczny może pociągnąć za sobą niemałe koszty. Ale z drugiej strony to idealne podkreślenie wyjątkowości danej chwili, imprezy lub święta, a przede wszystkim wspaniała zabawa, zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych – przekonuje specjalista Hurtowni Fajerwerków AS z Gorzowa. – Potrzebne zezwolenia, normy i wymogi, które należy spełnić na każdym etapie realizacji tego przedsięwzięcia sprowadzają ryzyko niebezpiecznych sytuacji niemalże do zera. Dzisiaj dzięki licznym przepisom spektakl sztucznych ogni to widowisko tak samo piękne co bezpieczne.

Jak zorganizować pokaz sztucznych ogni w centrum miasta? Pierwszym i niezbędnym krokiem jest wynajęcie specjalistycznej firmy. Należy wybrać doświadczonych fachowców, z długim stażem działalności na rynku, a przede wszystkim działających legalnie – posiadających koncesję MSWiA oraz pozwolenie wojewody na nabywanie, przechowywanie oraz używanie materiałów wybuchowych. Doświadczenie pracowników pomoże w dopracowaniu wszystkich szczegółów. Często z tego typu firmami współpracują kompozytorzy i artyści plastycy, dzięki którym każdy świetlny spektakl może stać się unikatowym i niezapomnianym przeżyciem. Wstępne planowanie z udziałem ekipy warto rozpocząć na parę miesięcy przed imprezą – wtedy będzie można zdecydować o godzinie pokazu, zebrać budżet oraz zdobyć potrzebne zezwolenia. Kontaktując się z przedstawicielem firmy pirotechnicznej warto wspomnieć o swoich oczekiwaniach i wizji dotyczących kolorów i efektów. Pirotechnicy mają dzisiaj praktycznie niewyczerpane możliwości, które może ograniczyć tylko nasza wyobraźnia. Idealnym uzupełnieniem przedstawienia będzie zaplanowanie podkładu muzycznego – większość firm posiada często kilka kompozycji, w których sztuczne ognie odzwierciedlają tempo i siłę ścieżki dźwiękowej, naturalnie można zamówić własny podkład i pokaz fajerwerków, jednak ten zabieg idzie w parze z odpowiednio większymi kosztami.

fajerwerki_3

Jak wspomniano wcześniej, taki świetlny spektakl niesie ze sobą określone koszty. Ich wysokość to jednak bardzo indywidualna kwestia, zależna m.in. od ilości wystrzelonych fajerwerków, wielkości publiczności, a także sposobu wystrzelenia materiałów wybuchowych. Jeżeli to oszczędności są najważniejsze można zdecydować się na odpalenie sztucznych ogni ręcznie, ale jeżeli zależy nam na precyzji i zminimalizowaniu ryzyka opóźnienia warto postawić na metodę odpalania elektronicznego. Pokaz fajerwerków to swojego rodzaju przedstawienie, więc nawet najmniejszy błąd w kolejności czy czasie odpalania poszczególnych petard może zepsuć całą skrupulatnie przygotowywaną kompozycję.

Ważną kwestią jest miejsce, w jakim ma się odbyć pokaz. Osoba z ekipy organizującej widowisko powinna się w nim pojawić co najmniej raz, tak aby dopasować przedstawienie także pod względem otaczającej imprezę przestrzeni. Niezbędne jest jednak zachowanie pewnych norm: pokaz musi się odbyć na świeżym powietrzu w terenie, w którym w promieniu stu metrów nie ma żadnych zabudowań. Jeżeli event ma miejsce niedaleko np. szpitala, trzeba się także liczyć z ograniczeniami dotyczącymi hałasu – zastrzega specjalista firmy AS. – Trzeba przyznać, że realizacja widowiska pirotechnicznego nie jest prostą i szybką sprawą,  z drugiej strony nie trzeba chyba podkreślać jak wspaniałym zakończeniem każdej imprezy może się okazać. Taki świetlny spektakl to element wydarzenia, który na długo zapada w pamięci wszystkich uczestników.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *