Czy wiesz, jak przechowywane są tkaniny meblowe?

Magazynowanie produktów to proces, z którym na co dzień mierzą się producenci i dystrybutorzy, nieustannie dążąc do jego ulepszania. Nie inaczej jest w branży tkanin obiciowych. Wytwórcy mebli oczekują nie tylko ciągłości i powtarzalności dostaw, ale przede wszystkim najwyższej jakości produktów bez uszczerbków, odkształceń i skaz. Kluczem do sukcesu jest ich odpowiednie przechowywanie.

Najczęściej właśnie na podstawie tkaniny klient podejmuje ostateczną decyzję o zakupie mebla. Musi być ona po prostu nieskazitelna, by jak najlepiej prezentowała się na sofie czy fotelu. A wszystko zaczyna się w magazynie dostawcy materiałów.

ABC przechowywania

Przede wszystkim magazyny, w których przechowuje się tkaniny meblowe muszą być suche i przewiewne. Materiały powinny znajdować się z dala od źródła ciepła, a rulony składowane w pozycji poziomej do wysokości 2 m. Temperatura w magazynie nie powinna przekraczać 30°C. Tyle teorii. W praktyce często niestety bywa, że materiał, który trafia do producenta jest przesiąknięty zapachem stęchlizny, wygnieciony lub – co gorsza – odkształcony i nadaje się zwyczajnie do wyrzucenia. Żeby unikać tego rodzaju problemów warto dowiedzieć się jak producenci i dystrybutorzy przechowują tkaniny.

Magazyn na miarę tkanin

– Ilość asortymentu jaką oferujemy sprawia, że odpowiednie magazynowanie to jeden z filarów naszej działalności. Dlatego też dołożyliśmy wiele starań, by opracować innowacyjny system przechowywania tkanin. Ofoliowane i opisane bele materiału ułożone są równo w specjalnie przygotowanych do tego boksach – mówi Edyta Świątek, dyrektor handlowy marki LECH modern fabrics. – Takie rozwiązanie eliminuje występowanie zagnieceń czy odkształceń na materiałach. Ponadto usprawnia proces zakupowy i transport. Dzięki temu zamówienia mogą być realizowane w tak krótkim czasie – dodaje.

Co nie służy materiałom?

Warto zwrócić uwagę także na to, czy tkaniny w trakcie przechowywania i transportu były chronione przed szkodliwym wpływem warunków atmosferycznych takich jak deszcz czy śnieg. Mimo, iż bele materiału zabezpieczone są folią, która chroni przed ewentualnym zabrudzeniem i uszkodzeniem podczas transportu, należy zwracać szczególną uwagę także na to, by materiał nie był narażony bezpośrednio na działanie promieni słonecznych. Długa ekspozycja grozi bowiem odbarwieniem i zniekształceniem materiału.

­­­­­­­­­­­­­­­­­­­__________________________________________________________________________________

Informacje o firmie:

Firma LECH działa nieprzerwanie od 1979 r. Jest obecnie wiodącym importerem tkanin obiciowych. Doświadczenie zdobywane przez ponad 30 lat, pozwala idealnie dopasować asortyment do potrzeb Klientów. Ciągłe inwestowanie w rozwój pozwala nieustannie podnosić poziom ich obsługi. W ofercie marki LECH modern fabrics znajdują się tkaniny o nowoczesnym wzornictwie i kolorystyce. W 2015 roku firma wprowadziła także możliwość indywidualnego nadruku tkanin. Dzięki nowoczesnej technologii transferu można przenieść dowolny zaprojektowany wzór na niemalże każdą tkaninę poliestrową. Nieskończone możliwości wzornictwa, wysoka jakość i trwałość wydruku sprawiają, że rozwiązanie to może absolutnie zrewolucjonizować rynek tekstylny.

Więcej informacji na: www.lech-tkaniny.pl

 

 

prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Only registered users can comment.