Śluz ślimaków to rewolucja na rynku kosmetyków w Polsce

Śluz ślimaków to rewolucja na rynku kosmetyków w Polsce
Śluz ślimaków spowoduje prawdziwą rewolucję na rynku kosmetyków w Polsce.

Firma Polish Snail Holding z Elbląga prowadzi intensywne, zaawansowane badania, aby wprowadzić do powszechnej sprzedaży w naszym kraju produkty kosmetyczne i medyczne na bazie tej substancji.
Śluz ślimaków ma wprost rewelacyjne właściwości, jeśli chodzi o dobroczynne działania dla ludzkiej cery. Nie tylko pielęgnuje skórę ale również leczy i odmładza.
Dlatego nad wykorzystaniem śluzu ślimaka w kosmetologii i medycynie pracuje elbląska firma Polish Snail Holding, lider w hodowli i produkcji gotowych do spożycia produktów na bazie mięsa ślimaków. Tym razem PSH chce wejść dynamicznie na rynek produktów kosmetycznych i leczniczych z produktami bazującymi na śluzie ślimaków.
– Badane są właściwości jaj ślimaków oraz ich śluzu pod kątem zastosowania w produkcji kosmetyków i farmaceutyków – mówi Paweł Piwowarski, biolog z firmy Polish Snail Holding. – Już od dawna znane są wspaniałe wprost właściwości lecznicze i regeneracyjne tej dla człowieka. Dlatego bardzo intensywnie pracujemy nad wprowadzeniem tego typu produktów na rynek.
Obecnie na polskim rynku praktycznie nie znajdziemy produktów kosmetycznych i leczniczych, opartych o śluz ślimaków. Jeśli zaś takowe nawet występują, to zawierają jedynie śladowe ilości tej substancji. Polish Snail Holding chce to zmienić.
– Badaliśmy kilka obecnych już na rynku produktów kosmetycznych na bazie śluzu ślimaka. Byliśmy zdumieni, ale okazało się, że w wielu przypadkach ilość tych substancji była bardzo znikoma lub w ogóle nie występowały – mówi Damian Gajewski, prezes firmy Polish Snail Holding. – Nasze produkty będą zawierały największą ilość substancji czynnych śluzu ślimaka.
Podczas procesu badawczego wyodrębniono trzy metody pozyskiwania śluzu ślimaków. Jak przekonują specjaliści firmy Polish Snail Holding, jeden z nich okazał naprawdę rewolucyjne efekty.
– Mogę tylko powiedzieć, że dzięki zastosowaniu tej metody, uzyskujemy prawie do 90 procent więcej substancji czynnej w śluzie niż stosując tradycyjne metody. Podkreślam, że dzieje się to bez krzywdy dla samych ślimaków – mówi Paweł Piwowarski. – Teraz chcemy jeszcze potwierdzić ostatecznie efektywność tej metody przy jej zastosowaniu w produkcji kosmetyków.
Co to oznacza? Przede wszystkim to, że kosmetyki i medykamenty tworzone na bazie śluzu ślimaków przez firmę Polish Snail Holding będą posiadały największą ilość tych substancji czynnych na wśród produktów dostępnych na rynku.
Zapotrzebowanie na śluz ślimaków wzrasta w tempie kilkuset procent rocznie. Śluz ze ślimaków znalazł szerokie zastosowanie w kosmetyce oraz medycynie. Wytwarzane są z niego maści oraz kremy hypoalergiczne.
Kosmetyki na bazie śluzu ślimaka, choć niezbyt znane w Polsce, robią furorę na zachodzie Europy w Stanach Zjednoczonych, Azji czy Ameryce Południowej. Dobroczynne właściwości tej substancji doceniają najbardziej znane na świecie aktorki, modelki, piosenkarki oraz celebrytki.
Śluz ślimaka stanowi naturalną i zbilansowaną kompozycję substancji koniecznych dla inicjowania i podtrzymywania procesów naprawczych skóry. Jest przede wszystkim bogaty w proteiny będące podstawowym budulcem komórek nabłonkowych. Stymuluje on produkcję kolagenu i elastyny w macierzy komórkowej, przez co wspomaga odnowę tkanki skórnej, jak również zmiękcza istniejące blizny powodując ich spłycanie. Dodatkowo, bogactwo antyoksydantów eliminuje wolne rodniki odpowiedzialne za niszczenie komórek i w efekcie starzenie skóry. Kolejnym niezwykle cennym składnikiem śluzu ślimaka jest kwas hialuronowy, który skutecznie walczy z istniejącymi już efektami starzenia, ponieważ posiada własność wiązania i zatrzymywania cząsteczek wody w komórkach zapewniając tym samym odpowiednie nawilżenie skóry.
Śluz ślimaka posiada również substancje aktywne, które pełnią zasadniczą rolę w leczeniu trądziku, a są to naturalny antybiotyk niwelujący bakterie trądzikowe oraz kwas glikolowy odpowiedzialny za prawidłowe procesy złuszczania martwego naskórka. Substancję pomocniczą stanowi alantoina, która łagodzi podrażnienia i przyspiesza proces gojenia się już istniejących zmian. Żaden kosmetyk obecny na rynku nie posiada tak optymalnie zbilansowanego składu, który umożliwia wyeliminowanie aż tylu problemów skórnych jednocześnie i w tak szybkim czasie. Naukowcy potwierdzają, że skuteczność jego działania jest widoczna po 2 miesiącach, aczkolwiek pierwszymi efektami można cieszyć się już po 2 tygodniach.
W wyniku badań dowiedziono, że śluz ślimaka daje widoczne efekty w leczeniu chorób skóry takich jak: trądzik, rozszerzone pory i zaskórniki oraz przebarwienia i blizny, a ponadto zapobiega starzeniu się skóry i utrzymuje odpowiedni poziom nawilżenia.

 

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *