Meble z tektury dla twojego biura

Pudełka kartonowe to najprostsze i najbardziej powszechne przedmioty wykonane z tektury. Warto jednak wiedzieć, że w ostatnich latach karton stał się materiałem do budowy bardzo różnorodnych sprzętów. Jednym z ciekawszych jest niewątpliwie ekologiczne tekturowe biurko.

Biurko do pracy na stojąco

Badania prowadzone przez naukowców i potwierdzone przez długoletnie obserwacje lekarzy wykazały, że praca w pozycji siedzącej nie wpływa dobrze na ludzki kręgosłup. Z punktu widzenia naszego zdrowia znacznie lepszym rozwiązaniem byłaby praca w pozycji stojącej. Te badania sprawiły, że projektanci postanowili stworzyć biurko do pracy na stojąco.

biurko-wykonane-z-tektury

Ekologiczny projekt

Pierwsze biurka do pracy na stojąco można było nabyć w sklepach firmy IKEA. Niestety problemem nie do pokonania stała się wysoka cena tego produktu. Jednakże, jak można było się spodziewać, w odpowiedzi na zapotrzebowanie pojawiły się bardzo szybko internetowe projekty znacznie tańszych wersji biurek do pracy na stojąco. Jedną z ciekawszych wersji było biurko wykonane z tektury, które pojawiło się na portalu Kickstarter.

Charakterystyka kartonowego biurka

Projekt tekturowego biurka ma wiele zalet. Przede wszystkim jest bardzo lekki – cała konstrukcja waży zaledwie 6,5 kg. Ponadto mebel ten ma być łatwy do przewożenia, ponieważ wystarczy zaledwie kilka ruchów, by złożyć go w niewielką paczkę. Biurka mają być produkowane w trzech rozmiarach – małym, średnim oraz dużym i sprzedawane w zestawie ze specjalnym siedziskiem, które przyda się, gdy praca na stojąco stanie się uciążliwa. Na koniec warto wspomnieć, że biurko z tektury będzie w pełni biodegradowalne, co z pewnością przypadnie do gustu osobom ceniącym sobie ekologię.

Produkcja

Jak się okazuje produktem zainteresowali się już nie tylko internauci, ale również producenci. Pierwsze egzemplarze biurka mają być produkowane w Nowej Zelandii. Ich cena szacowana jest na  145 NZD (czyli ok. 380 zł). Producenci zakładają, że biurka będą cieszyły się popularnością nie tylko u osób prywatnych, ale również zainteresują się nimi instytucje. Zdaniem producentów nabywcami powinni być również właściciele firm i dyrektorzy szkół, którym zależy na zdrowiu i prawidłowej postawie uczniów i pracowników.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *