Rok komedii pod placem Zbawiciela

W lutym mija okrągły rok, odkąd w piwnicy pod pl. Zbawiciela zagościł Klub Komediowy. Przez ten czas miejsce kipiało od poczucia humoru improwizatorów, stand-uperów, komików. Na scenie pojawiały się zupełnie nowe zjawiska, takie jak kabaret literacki „Fabularny przewodnik po…”, musical improwizowany czy skecz show, ale również legendy polskiej komedii – Jacek Fedorowicz czy Janusz Gajos. Klub swoje urodziny zamierza obchodzić hucznie – prezentując to, co ma w ofercie najlepszego.

Dokładnie rok temu 21 lutego 2014 r. na scenie klubu wystąpił teatr improwizowany Klancyk – jedna z wizytówek tego miejsca. Klancyk od tamtego czasu występuje w klubie w każdy piątek, zazwyczaj dla pełnej sali.

Scena pod pl. Zbawiciela jest cały czas miejscem eksperymentów – niedawno premierę miał tu pierwszy w Polsce musical improwizowany, zaraz potem monodram „Co modna pani wiedzieć powinna” oraz skecz show „Niektóre długopisy piszą wolniej”. Klub stara się łączyć w swoim programie nowe formaty komedii, popularne za oceanem, ale nieznane jeszcze w Polsce. Jednocześnie nie odżegnuje się od tradycji polskiego kabaretu kawiarniano-literackiego. Czerpiąc z niej również twórczą formułę współpracy pomiędzy aktorami, muzykami i pisarzami.

– Stawiamy na to, co w komedii nowe i żywe. Nie unikamy słowa „kabaret”, ale dodajemy do niego przymiotnik „literacki”. Ten niegdyś ważny gatunek gdzieś w odmętach historii rozrywki się rozmył, ale staramy się mu przywrócić dobre imię – mówi Michał Sufin, jeden z założycieli Klubu Komediowego i współautor scenariusza do Fabularnego przewodnika po.

Fabularny przewodnik po stał się jedną z flagowych produkcji Klubu, ten spektakl doceniły media, m.in tygodnik Polityka „Są szanse na to, że w najbliższych sezonach słowo „kabaret” przestanie się kojarzyć z telewizyjną rozrywką dla mało wymagających”

Jeżeli jednak ktoś nie gustuje w meandrach piosenek, wierszy a bardziej w bez cenzuralnym podejściu do poczucia humoru to w klubie również znajdzie swoją imprezę. Może uczestniczyć w wieczorach stand-upu albo bitwy na dubbingi. Ta druga impreza zyskała sobie miano kultowej przez ostatni rok, co miesiąc grono komików improwizuje na żywo dialogi do filmów klasy B, przyciągając rzesze fanów.

Łącznie przez ostatni rok Klub odwiedziło ponad 17 000 widzów, którzy obejrzeli ponad 300 przedstawień.

21 lutego zapewne sala po raz kolejny zapełni się po brzegi. Na scenie, w długim, trzygodzinnym spektaklu, pojawią się najważniejsze dla klubu postaci (przynajmniej te, które tego dnia nie będą występować gdzieś indziej). Występ, w którym nie zabraknie impro, znanego ze stand-up, roasta, piosenki i skeczu, będzie przeplatany anegdotami na temat Klubu, co będzie nawiązaniem do innej jego imprezy – wieczoru anegdot, czyli „Nawijaka”.

Szczegółowy wydarzenia:

https://www.facebook.com/events/748520528589434/?fref=ts

Bilety: rezerwacje@komediowy.pl lub tel. 517 876 360

Klub Komediowy

Ul. Nowowiejska 1

https://www.facebook.com/KlubKomediowy

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *