ASUS Republic of Gamers zapowiada kartę graficzną Matrix GTX 980

Wśród kart z najnowszym procesorem graficznym NVIDIA® GeForce® GTX 980 nie mogło zabraknąć konstrukcji Matrix – opracowanej przez zespół ASUS Republic of Gamers i znanej z dużych możliwości przetaktowywania. Dzięki obsłudze rozdzielczości 4K/UHD 4096×2160 zapewnia doskonałą jakość obrazu w grach. Wykorzystuje technologie DirectCU II i CoolTech, które współpracują z nową funkcją Memory Defroster. W teście 3DMark® 11 Performance uzyskała już imponujący wynik 28557, ustanawiając tym samym nowy światowy rekord wydajności graficznej.

Wysoka jakość i osiągi

ROG Matrix GTX 980 pracuje w trybie Boost z taktowaniem rzędu 1342MHz, czyli o 126MHz szybciej niż konstrukcje referencyjne. Dla użytkowników oznacza to o 13 proc. płynniejsze klatkowanie w najbardziej wymagających graficznie grach komputerowych. Dzięki 4GB wbudowanej, szybkiej pamięci GDDR5, karta obsługuje wysokie rozdzielczości i dostarcza obraz o dużym poziomie szczegółowości.

Ekstremalne, a jednocześnie intuicyjne przetaktowywanie

Karta została wyposażona w autorskie, zaawansowane dodatki i oprogramowanie, które ułatwiają zwiększanie wydajności. Memory Defroster to technologia przeznaczona dla zaawansowanych overclockerów. Umożliwia szybkie odmrażanie pamięci karty graficznej podczas podkręcania w temperaturach poniżej zera. ROG Matrix GTX 980 posiada także możliwość zamontowania systemu chłodzącego z płynnym azotem (LN2). Maksymalne wykorzystanie mocy karty i osiągnięcie najlepszych wyników staje się jeszcze prostsze. Dodatkowo tryb Safe Mode wspomaga bezpieczeństwo podczas przetaktowywania – jeden przycisk umożliwia natychmiastowe przywrócenie domyślnych ustawień BIOSu.

Za stabilną pracę odpowiada 14-fazowy moduł regulacji napięcia DIGI+ z technologią Super Alloy Power. Japońskie kondensatory 10k black-metallic i ekstremalnie wydajne tranzystory zapewniają wytrzymałość na obciążenia i wysokie temperatury. Tak wyposażona karta poradzi sobie z ekstremalnym przetaktowywaniem przy zachowaniu cichej kultury pracy, a użytkownicy będą mogli cieszyć się wysokimi osiągami bez jakichkolwiek zakłóceń podczas gry.

Skuteczne chłodzenie i wygląd ROG

Dobrze znane i doceniane technologie DirectCU II oraz CoolTech oznaczają skuteczną i wydajną eliminację ciepła.

DirectCU to innowacyjny, zaprojektowany przez firmę ASUS system chłodzenia. Wykorzystuje 10-milimetrowe, miedziane przewody cieplne, które są w bezpośrednim kontakcie z procesorem graficznym. Ciepło jest rozpraszane szybko i efektywnie. Karty ROG Matrix GTX 980 posiadają nowe, dobrze wyglądające radiatory z matowo-czarnym wykończeniem.

Wentylator CoolTech wykorzystuje hybrydową konstrukcję łopatki i łożyska. Wielokierunkowy przepływ powietrza przyspiesza usuwanie ciepła, co przyczynia się do stabilnego działania grafiki. Oprócz zaawansowanego chłodzenia, hałas wentylatora jest zmniejszony dzięki specjalnie opracowanemu tłumikowi. Karta osiąga o 25 proc. (11°C) niższą temperaturę i trzykrotnie (8dB) cichsze działanie w porównaniu z konstrukcjami referencyjnymi.

Diody LED w ROG Matrix GTX 980 wskazują poziom obciążenia procesora graficznego i pozwalają na monitorowanie działania.

Bezpieczne przetaktowywanie i udostępnianie z GPU Tweak

Kartę ROG Matrix GTX 980 wyposażono w aplikację GPU Tweak, która umożliwia intuicyjną kontrolę nad taktowaniem procesora graficznego i pamięci, prędkością wentylatora i granicami zużycia energii. GPU Tweak w wersji ROG pozwala na szczegółową kalibrację obciążenia i regulację częstotliwości VRM. Pełna kontrola nad wieloma parametrami zwiększa możliwości podkręcania i daje potencjał do bicia światowych rekordów.

Oprócz tego narzędzie GPU Tweak Streaming umożliwia udostępnianie aktywności z ekranu przez Internet w czasie rzeczywistym, a inni użytkownicy mogą śledzić rozgrywkę na żywo. Okienko strumieniowania można opatrzyć tekstem, zdjęciami i obrazem z kamery.


KLUCZOWE INFORMACJE

  • Zespół ASUS Republic of Gamers (ROG) zapowiedział dziś wprowadzenie na rynek Matrix GTX 980 – karty graficznej dla graczy z najnowszym procesorem graficznym NVIDIA® GeForce® GTX 980.

  • ROG Matrix GTX 980 wyposażono w ekskluzywny system chłodzenia DirectCU i funkcje przetaktowywania, dzięki czemu jest w stanie osiągnąć płynny obraz i wydajność gier o 13 proc. większą, niż karty referencyjne.

  • Karta ROG Matrix GTX 980 uzyskała wynik 28557 w teście 3DMark® 11 Performance, ustanawiając tym samym nowy światowy rekord wydajności graficznej.


DOSTĘPNOŚĆ I CENY

Karta ASUS ROG Matrix GTX 980 będzie dostępna w Polsce na początku stycznia 2015 r.

SPECYFIKACJA 1

Model

MATRIX-GTX980-P-4GD5

Silnik graficzny

NVIDIA® GeForce® GTX 980

Magistrala

PCI Express® 3.0

OpenGL®

OpenGL 4.4

Pamięć grafiki

4GB GDDR5

Taktowanie przyspieszone GPU

1342 MHz

Taktowanie podstawowe GPU

1241 MHz

Taktowanie pamięci

7010 MHz (GDDR5)

Interfejs pamięci

256-bit

Maksymalna rozdzielczość

4096 X 2160

Wyjście DVI

1 x Natywny Dual-link DVI-I

Wyjście HDMI

1 x Native HDMI 2.0

Zgodność z HDCP

Tak

DisplayPort

3 x Natywny DisplayPort

Dołączone adaptery/kable

1 x Kabel zasilania, 1 x Metalowa naklejka ROG

Dołączone oprogramowanie

Narzędzia i sterowniki firmy ASUS

GPU Tweak

Wymiary

11,7” x 6” x 1,6”

Specyfikacje, zawartość i produkty mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Mogą też różnić się w zależności od kraju. Rzeczywista wydajność może się różnić w zależności od aplikacji, sposobu użycia oraz innych czynników.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *