ASUS prezentuje nowe modele ultraprzenośnych notebooków

Paleta nowych modeli ZENBOOK™ obejmie urządzenia o różnych przekątnych ekranu, a także kilka modeli
z najnowocześniejszą, dotykową matrycą.

Firma ASUS zaprezentowała rozszerzoną serię eleganckich, stylowych i ultramobilnych notebooków ZENBOOK™. Urządzenia te posiadają smukłą konstrukcję o pięknym, metalicznym i wyjątkowo precyzyjnym wykończeniu oraz bardzo wydajne podzespoły – procesory czterordzeniowe, szybką pamięć SSD i pojemnościowe ekrany multidotykowe w różnych rozmiarach.

Notebooki ASUS ZENBOOK™ są wyposażone w procesory trzeciej generacji Intel® Core™ i3, i5 i i7, a także do 10GB pamięci i mocne karty graficzne z rodziny NVIDIA® GT. Wśród nich każdy znaleźć może model z optymalnym dla siebie układem dysków: pojemnymi dyskami HDD, rozwiązaniami hybrydowymi z szybką pamięcią cache SSD oraz szybkimi kartami SSD.

Rozszerzona oferta produktowa ZENBOOK™ składa się z modeli z ekranami Full HD w rozmiarach 11.6”, 13.3”, 14” i 15.5”, które idealnie nadają się zarówno do pracy, jak i do korzystania z multimediów. Technologia obrazu IPS, w którą wyposażono wszystkie modele, zapewnia jasny, żywy obraz, wierne odtwarzanie kolorów i 178-stopniowy kąt widzenia. Pojemnościowy ekran multidotykowy, dostępny w modelach ZENBOOK™ U500VZ i UX31A, pozwala na intuicyjną obsługę Windows 8, a także szybkie i łatwe zarządzanie bibliotekami multimediów.

Podświetlana klawiatura, która automatycznie dostosowuje się do poziomu oświetlenia otoczenia, a także duży multidotykowy touchpad sprawiają, że ZENBOOK™ to wydajne narzędzie do pracy w każdych warunkach. Karty Wi-Fi Dual-band i Bluetooth 4.0 zapewniają wysoką wydajność bezprzewodowego transferu danych, a gniazda SB 3.0 gwarantują pełną obsługę najnowszych szybkich dysków zewnętrznych, umożliwiając także ładowanie urządzeń. Technologia ASUS Super Hybrid II zapewnia wydłużony czas pracy baterii, do dwóch tygodni pracy w trybie czuwania oraz wznawianie pracy systemu w 2 sekundy.

Notebooki ZENBOOK™ są także doskonałym narzędziem rozrywki. Modele ZENBOOK™ U500VZ, UX32VD, UX42VS i UX52VS zostały wyposażone w kartę NVIDIA® GT, która zapewnia bardzo dobrą jakość grafiki, natomiast opracowana we współpracy z Bang & Olufsen ICEpower® technologia audio ASUS SonicMaster oferuje najwyższą jakość dźwięku. Zewnętrzny subwoofer dołączony do modelu ZENBOOK™ U500VZ oraz napęd optyczny wbudowany w ZENBOOK™ UX42VS i UX52VS pozwalają w pełni komfortowo, zarazem mobilnie korzystać z multimediów.

Piękna i smukła sylwetka notebooków ZENBOOK™ powstała w wyniku inspiracji procesem konstruowania najbardziej precyzyjnych zegarków. Wykonanie samego wykończenia metalu na pokrywie ZENBOOK™ wymaga procesu produkcyjnego, składającego się aż z 32 etapów. Dopracowana w najdrobniejszych szczegółach aluminiowa obudowa stanowi kombinację łagodnych krzywych i smukłej sylwetki, zwężającej się do grubości zaledwie 3mm.

ZENBOOK™ UX21A

Grubość wynosząca 3mm oraz waga niespełna 1.1kg sprawiają, że ZENBOOK™ UX21A to jeden z najcieńszych i najlżejszych notebooków ultraprzenośnych na rynku. Dostępny z procesorami Intel® Core™ i5 lub i7 oraz 4GB pamięci model UX21A posiada świetny ekran Full HD i kartę pamięci SSD o pojemności 256GB.

ZENBOOK™ UX31A

Ekran Full HD o przekątnej 13.3” z opcjonalnym pojemnościowym ekranem multidotykowym, w połączeniu z systemem Windows 8, oferują wygodną obsługę dotykową modelu ZENBOOK™ UX31A. Dostępny z procesorami Intel® Core™ i5 lub i7, do 8GB pamięci i kartą 256GB SSD ultrabook posiada smukłe wymiary od 18mm do zaledwie 3mm grubości, a także niską wagę (1.3kg).

ZENBOOK™ UX32VD

ZENBOOK™ UX32VD to pierwszy 13.3-calowy ultrabook z autonomicznym układem graficznym. Jest wyposażony w kartę NVIDIA® GT 620M z 1GB pamięci VRAM, która zapewnia wysoką jakość grafiki wyświetlanej na ekranie Full HD. Dostępny z procesorem Intel® Core™ i5 lub i7, 6GB pamięci i dwiema kartami SSD o pojemności 256GB model UX32VD oferuje zarówno świetny design, jak i moc obliczeniową.

ZENBOOK™ UX42VS

Pomimo swej smukłej sylwetki, grubości do 6mm i niskiej wagi wynoszącej 1.9kg, ZENBOOK™ UX42VS jest wyposażony w napęd optyczny do odtwarzania filmów z DVD na 14-calowym ekranie HD. Dostępne z procesorami Intel® Core™ i3, i5, lub i7 ULV i 6GB pamięci urządzenie posiada też wydajną kartę NVIDIA® GT 645M z 1GB pamięci GDDR5 VRAM i do 1TB przestrzeni na wydajnym, hybrydowym dysku twardym.

ZENBOOK™ UX52VS

Procesory Intel® Core™ i5 lub i7 ULV, 10GB pamięci i do 1TB przestrzeni na wydajnym hybrydowym dysku twardym sprawiają, że ZENBOOK™ UX52VS to ultraprzenośne i bardzo wszechstronne urządzenie. Potężna karta graficzna NVIDIA® GT 645M z 1GB pamięci GDDR5 VRAM gwarantuje wyjątkową jakość obrazu wyświetlanego na ekranie 15.6” Full HD. Wszystko zamknięto w smukłej obudowie o grubości 6mm na krawędzi i wadze 2.2kg.

ZENBOOK™ U500VZ

ZENBOOK™ U500VZ to najwyższej klasy ultrabook gwarantujący niesamowite osiągi dzięki procesorowi czterordzeniowemu Intel® Core™ i7 oraz 8GB pamięci. NVIDIA® GT 650M z 2GB pamięci GDDR5 VRAM zapewnia najwyższą wydajność podczas pracy z wymagającymi aplikacjami. Urządzenie posiada 15,6-calowy ekran Full HD, a opcjonalny multidotykowy ekran pojemnościowy oferuje pełną obsługę dotykową systemu Windows 8. Model U500VZ posiada kartę SSD 256GB z RAID 0, która zapewnia niemal natychmiastowe uruchamianie aplikacji, a ponadto wyposażony został także w zewnętrzny subwoofer. To wszystko zamknięto w smukłej obudowie o grubości wynoszącej zaledwie 6mm w najgrubszym punkcie i wadze zaledwie 2kg.

Z pełnymi specyfikacjami notebooków można zapoznać się na stronie zenbook.asus.com.

O firmie ASUS:

ASUS[czyt. eySOOS) jest wiodącą firmą nowej ery cyfrowej, o bogatym portfolio, na które składają się notebooki, netbooki, tablety, płyty główne, karty graficzne, napędy optyczne, stacjonarne komputery osobiste, serwery, rozwiązania bezprzewodowe, telefony komórkowe i urządzenia sieciowe. Kierująca się dążeniem do innowacyjnych rozwiązań i najwyższej jakości produktów, firma ASUS projektuje i wytwarza produkty, które idealnie zaspokajają potrzeby dzisiejszego domu i biura. Firma ASUS zdobyła w 2011 roku 3886 nagród, i to właśnie jej przypisywane jest zrewolucjonizowanie przemysłu komputerowego dzięki komputerom Eee PC™. Firma zatrudnia ponad 11 000 pracowników, w tym światowej klasy zespół badawczo-rozwojowy złożony z 3 100 inżynierów. W 2011 roku dochód firmy wyniósł 11,9 mld dolarów amerykańskich.

PR

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *