Odkrywanie świata może być przygodą!

Patrycja Woy-Wojciechowska odpowiada na dziecięce pytania

Jak zrobić chleb? Dlaczego niebo jest niebieskie? Skąd bierze się miód? Odpowiedzi na te pytania wcale nie są łatwe! Na pomoc rodzicom przychodzi Patrycja Woy-Wojciechowska – fotograf i reżyser, która w książce „Jajo, kura i te sprawy. O rzeczach prostych i ważnych” przybliża dzieciom bogactwo przyrody i udowadnia, że bez komputera można wspaniale spędzać czas. Książka ukazała się 10 września nakładem Wydawnictwa Burda Książki.

Każdy rodzic wie, że ciekawe świata dziecko zadaje setki pytań dziennie. Warto wspólnie poszukiwać na nie odpowiedzi i razem zdobywać wartościową wiedzę. „Jajo, kura i te sprawy. O rzeczach prostych i ważnych” to książka współtworzona przez dzieci i dla dzieci. Patrycja Woy‑Wojciechowska, autorka popularnego programu edukacyjnego „Studio Stodoła”, wraz z podopiecznymi, w przejrzysty i nieskomplikowany sposób wyjaśnia interesujące najmłodszych zjawiska. W ich zrozumieniu pomogą barwne ilustracje i fotografie rozwijające wyobraźnię.

Na początek książka wyjaśnia, jak z małego ziarenka powstaje roślina – czym są nasiona i w czym korzenie drzewa przypominają słomkę do picia. Następnie dzieci dowiedzą się, co dzieje się podczas czterech pór roku – dlaczego wiosną jest czas sadzenia, latem dojrzewają owoce, jesienią żółkną liście, a zimą przyroda zapada w sen. Patrycja Woy-Wojciechowska tłumaczy również, czemu w dzień jest widno, a nocą na niebie pojawiają się gwiazdy, a także skąd biorą się chmury, burza i deszcz. Nie brakuje również ciekawostek o rzekach i jeziorach, a nawet o owadach – budzących strach pająkach, hałaśliwych konikach polnych, powolnych ślimakach czy uroczych biedronkach.

Jajo, kura i te sprawy” zdradza również, z jakiego powodu żaby są ulubionym przysmakiem bocianów oraz które ptaki zimą trzeba dokarmiać, a które odlatują do ciepłych krajów. Dzieci przeczytają także o zwierzętach hodowlanych – kurach, krowach, koniach… Na koniec zaś Patrycja Woy-Wojciechowska tłumaczy dzieciakom, jak powstają różne produkty, dlaczego warto zdrowo jeść i na czym polega ekologia. Udziela też odpowiedzi na wiele innych ważnych pytań, które mogą nurtować najmłodszych.

Uwielbiam książki, które uczą dzieci obserwować świat i być wrażliwymi. Lubię, kiedy książka jest tak skonstruowana, że zachęca dziecko do pytań, a dorosłego zmusza do udzielenia odpowiedzi. Kocham proste rysunki i nieskomplikowany przekaz, który zrozumie każdy mały czytelnik. A przede wszystkim cenię książki powstające w głowach dorosłych, którzy nigdy nie przestali być dziećmi. Każdy, kto zna Patrycję Woy-Wojciechowską, wie, że ona taka jest. Mam nadzieję, że teraz wszyscy dowiedzą się także, jak fajne pisze książki dla dzieci.pisze Małgorzata Ohme, psycholog dziecięcy, redartor naczelna magazynu dla rodziców „Gaga“

O autorce:

Patrycja Woy-Wojciechowska – fotograf, reżyser specjalizująca się w produkcjach dziecięcych, autorka popularnego „Studio Stodoła”. Aktywna mama trójki dzieci, wpółzałożycielka Fundacji Edulandia. Kocha wakacje na wsi, piecze chleby, czasem gubi klucze a ostatnio pisze książki.

Nakładem Wydawnictwa Burda Książki ukazały się również: „Bajki z Zielonego Lasu” Piotra Rubika, „Żaba w Afryce” Marka Dutkiewicza, „Bajki pełne miłości”, „Kostka i Bruno” Dominiki Słomińskiej, „Baśnie dla dzieci i dorosłych” Beaty Pawlikowskiej, „Dzieciaki świata” i „Zwierzaki świata” Martyny Wojciechowskiej.

Dane wydawnicze:

Autor: Patrycja Woy-Wojciechowska, tytuł: „Jajo, kura i te sprawy. O rzeczach prostych i ważnych”, Wydawnictwo Burda Książki, ISBN 978-83-7778-692-5, cena: 24,90 zł, format 165 x 215 mm, liczba stron: 144, oprawa twarda, data premiery: 24 września 2014 r.

O Wydawnictwie Burda Książki:

Wydawnictwo książkowe istnieje od ponad dziesięciu lat – wcześniej pod nazwą G+J Książki, od grudnia 2013 roku jako Burda Książki. W ofercie ma około 1200 tytułów (powieści, thrillery, poradniki, biografie, kulinaria i książki dla dzieci). To czołowy wydawca literatury pięknej i popularnej, rocznie wydaje 300 pozycji książkowych. W 2012 i 2013 roku wydawca otrzymał kolejno dwie statuetki Bestseller Empiku 2011 oraz statuetkę Bestseller Empiku 2012. Wydawnictwo książkowe National Geographic jest liderem w dziedzinie publikacji ilustrowanych. Katalog wydawniczy obejmuje literaturę podróżniczą, poradniki fotograficzne, przewodniki turystyczne, książki popularnonaukowe dla dzieci i dorosłych oraz albumy. W sprzedaży jest ponad 200 tytułów. Znakiem rozpoznawczym publikacji National Geographic jest nie tylko charakterystyczna żółta ramka, ale także doskonałej jakości zdjęcia najwybitniejszych fotografików na świecie. W styczniu 2014 Wydawnictwo Burda Książki otrzymało tytuł Wydawcy Roku 2013 w ramach corocznych nagród przyznawanych przez „Magazyn Literacki KSIĄŻKI” – najstarsze i największe pismo dotyczące branży wydawniczej w Polsce.

prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *