Znani rodzice piszą bajki: Książka pełna miłości

Bajki pełne miłości” to zbiór ciepłych, przepełnionych dobrymi emocjami tekstów. Autorami bajek są niezwykli rodzice – ci znani z mediów, m.in. Ewa Błaszczyk, Anna Świątczak czy Krzysztof Ziemiec, ale też ci „zwyczajni”, walczący z trudami codziennego życia. Wszystkich łączy jedno – bezwarunkowa miłość do dzieci. Książka ukazała się 21 maja nakładem Wydawnictwa Burda Książki.

Pomysł na książkę zrodził się w głowie Anny Kaszubskiej, kiedy unieruchomiona na szpitalnym łóżku zastanawiała się, czy jeszcze zobaczy swoje córki. Pragnęła napisać dla nich bajkę, która pokaże im ogrom matczynej miłości. „Bajki pełne miłości” to kolekcja opowieści, napisanych przez gwiazdy i innych rodziców, zmagających się z samotnym rodzicielstwem, biedą, niepełnosprawnością czy różnicami kulturowymi. Rodzice napisali dla swoich dzieci nie tylko bajki, ale także czułe dedykacje, wyrazy podziwu i bezgranicznej miłości, która jest bogactwem każdej rodziny i pokonuje wszelkie przeszkody.

Krzysztof Ziemiec, dziennikarz radiowy i telewizyjny, przedstawia historię misia Tadeusza, który uratował „Wiadomości”. Ewa Błaszczyk, aktorka, opowiada o Alicji, niedźwiedziu i czarnoksiężniku. Anna Świątczak, piosenkarka, opisuje przygodę związaną z niezwykłą mapą. Beata Tadla, dziennikarka radiowa i telewizyjna, przekonuje, że strach ma wielkie oczy, a diabeł nie jest taki straszny, jak go malują. Zargan Nasordinova, Czeczenka, uchodźczyni z przymusu, przedstawia historię dziewczynki o niezwykłym imieniu Mahl-Azni i jej trzech braci. Magdalena Rutkowska, mama czterolatka o szczególnych potrzebach rozwojowych, opowiada o odkrywających świat krabikach. Elżbieta Katarzyna Kujawa, zmagająca się z niepełnosprawnością fizyczną, napisała bajkę o Tolku, zaczarowanych kamyczkach i dobrych uczynkach.

Wszystkie bajki są pełne pozytywnych emocji, uczą szacunku do otaczającego świata oraz pokazują wartość przyjaźni, miłości, uczciwości czy współpracy. Wspólne czytanie tych historii to świetna okazja na rozwijanie więzi z dzieckiem. Dodatkowo każdy rodzic może stać się współautorem książki i podjąć próbę samodzielnego stworzenia niezwykłego tekstu. Na końcu znajdują się puste strony, na których można napisać własną bajkę dla dzieci, a w dedykacji napisać im, dlaczego są najważniejsze i wyjątkowe. Książka wzbogacona jest ilustracjami Katii Sokolowej-Zyzak.

Nakładem Wydawnictwa Burda Książki ukazały się następujące tytuły: „Bajkowa mozaika” oraz „Muzyka świata, czyli jak obudzić Leona”.

Dane wydawnicze:

Tytuł: „Bajki pełne miłości”, Wydawnictwo Burda Książki, ISBN 978-83-7778-647-5, cena: 29,90 zł, format 156 x 208 mm, liczba stron: ok. 120, oprawa miękka, data premiery: 21 maja 2014 r.

Patroni medialni:

O Wydawnictwie Burda Książki:

Wydawnictwo książkowe istnieje od ponad dziesięciu lat – wcześniej pod nazwą G+J Książki, od grudnia 2013 roku jako Burda Książki. W ofercie ma około 1200 tytułów (powieści, thrillery, poradniki, biografie, kulinaria i książki dla dzieci). To czołowy wydawca literatury pięknej i popularnej, rocznie wydaje 300 pozycji książkowych. W 2012 i 2013 roku wydawca otrzymał kolejno dwie statuetki Bestseller Empiku 2011 oraz statuetkę Bestseller Empiku 2012. Wydawnictwo książkowe National Geographic jest liderem w dziedzinie publikacji ilustrowanych. Katalog wydawniczy obejmuje literaturę podróżniczą, poradniki fotograficzne, przewodniki turystyczne, książki popularnonaukowe dla dzieci i dorosłych oraz albumy. W sprzedaży jest ponad 200 tytułów. Znakiem rozpoznawczym publikacji National Geographic jest nie tylko charakterystyczna żółta ramka, ale także doskonałej jakości zdjęcia najwybitniejszych fotografików na świecie. W styczniu 2014 Wydawnictwo Burda Książki otrzymało tytuł Wydawcy Roku 2013 w ramach corocznych nagród przyznawanych przez „Magazyn Literacki KSIĄŻKI” – najstarsze i największe pismo dotyczące branży wydawniczej w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *