Wynajem z odroczonym zakupem

Deweloperzy wprowadzają do swojej oferty coraz to nowe rozwiązania, które mają ułatwić klientom kupno danej nieruchomości. Jednym z nich jest zakup odroczony. W takiej transakcji klient wynajmuje mieszkanie w stanie deweloperskim i sam wykańcza lokal. Jednocześnie zyskuje prawo do zakupu lokalu w przeciągu trzech lat od zawarcia umowy najmu. Poszukujący własnego M nie zawsze dysponują odpowiednimi środkami by zakupić wymarzony lokal. Bardzo często w przeciągu pierwszych kilku lat od podjęcia tej decyzji ich sytuacja finansowa ulega poprawie. W tym czasie trzeba jednak gdzieś mieszkać. W takim przypadku dobrym wyjściem z sytuacji może być wynajem lokalu w stanie deweloperskim z zakupem odroczonym. To nowatorskie rozwiązanie niewiele spośród firm deweloperskich wprowadziło dotąd do swojej oferty, jednakże mieszkania w takiej formule dostępne są także w Poznaniu.– Wynajem lokalu w stanie deweloperskim to doskonałe rozwiązanie dla osób zdecydowanych na zamieszkanie w danej inwestycji ale nie mających możliwości zakupu nieruchomości w tej chwili. Taki najemca wykańcza pod siebie dane mieszkanie w zamian otrzymując preferencyjny czynsz, który w pierwszym roku obowiązywania umowy zaczyna się od kwoty 300 zł za lokal o powierzchni do 85 mkw. – mówi Marcin Witkowski z SAP-PROPERTY sp. z o.o. – Rozwiązanie to doskonale sprawdza się w naszej inwestycji Górczyńska 46. Choć najemca zobowiązuje się wykończyć lokal pod klucz, to nie narzucamy mu stylu wykończenia, a jedynie jego standard. Co istotne wynajmujący ma zagwarantowane prawo do zakupu w określonej cenie wykończonego przez siebie mieszkania. Im szybciej się na to zdecyduje tym większą część zapłaconego czynszu odzyska. – dodaje. Tak rozumiany odroczony zakup może ze sobą nieść wiele korzyści. Z reguły przy zakupie nieruchomości większość środków klienci przeznaczają na kupno mieszkania, co skutkuje później w oszczędzaniu na wykończeniu lokalu. W tym przypadku bez zaciskania pasa możemy swobodnie zaaranżować mieszkanie, które w przyszłości planujemy nabyć. Taki najem może trwać maksymalnie trzy lata. Z tego rozwiązania w inwestycji SAP-PROPERTY skorzystało już wiele rodzin.

Górczyńska 46 to jedna z trzech inwestycji SAP-PROPERTY w Poznaniu. Deweloper na Górczynie zrealizował 113 lokali o powierzchni od 43 do 144 mkw., większość z nich posiada taras, balkon lub loggię. W budynku wciąż dostępnych jest kilka wariantów dużych 3-, 4- lub 5 pokojowych mieszkań. Inwestycja prócz wspólnego pomieszczenia dla lokatorów, w którym znajduje się Klub Mieszkańca, posiada również prywatny ogród do ich dyspozycji, na którym jest plac zabaw, zieleń i ławeczki. Dodatkowo na parterze budynku zlokalizowane jest przedszkole i żłobek, a w podziemiach obiektu znajduje się hala garażowa.

Wynajem nieruchomości z odroczonym zakupem może być bardzo ciekawą alternatywą zwłaszcza dla tych, którzy nie będą w stanie nabyć wymarzonego M jeszcze przed podniesieniem do 10 proc. minimalnego wkładu własnego przy zaciąganiu kredytu hipotecznego. Warto wziąć pod uwagę takie rozwiązanie, zwłaszcza gdy dysponujemy ograniczonym budżetem.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *