ASUS Republic of Gamers zapowiada kartę graficzną Poseidon GTX 980 z chłodzeniem hybrydowym

ASUS wprowadzi do swojej oferty kartę graficzną Poseidon GTX 980 z systemem DirectCU H2O, który pozwala na zastosowanie chłodzenia powietrzem lub cieczą. Osiąga ona niższe nawet o 27°C temperatury pracy w porównaniu z konstrukcjami referencyjnymi. Jednocześnie oferuje szybszą pracę – o 10 proc. w grze Watch Dogs i 7 proc. w Battlefield 4.

Karta ROG Poseidon GTX 980 wyposażona jest w technologie i innowacje ROG, takie jak: odporne na zakurzenia i zwiększające żywotność wentylatory, system Thermal Armor usprawniający chłodzenie w obszarze tranzystorów, moduły regulacji napięcia DIGI+ oraz kondensatory Black Metallic wykazujące 5-krotnie dłuższą żywotność w porównaniu z konstrukcjami referencyjnymi. Trzy natywne złącza DisplayPort obsługują technologię NVIDIA G-SYNC. Nie zabrakło także oprogramowania GPU Tweak, który ułatwia podkręcenie procesorów graficznych.

Technologia DirectCU H2O – niskie temperatury, cicha praca

Karta ROG Poseidon GTX 980 z technologią DirectCU H2O może być chłodzona wodą oraz powietrzem. Użytkownik otrzymuje możliwość wyboru i niezwykle wydajne usuwanie ciepa.

Specjalnie opracowana komora parowa bezpośrednio styka się z procesorem graficznym, zapewniając szybsze rozpraszanie ciepła. Dodatkowo usuwane jest ono przez miedziane przewody cieplne oraz szerokie żebra chłodzące. Przy chłodzeniu wodą, karta ROG Poseidon GTX 980 osiąga o 27°C niższą temperaturę w porównaniu z kartami referencyjnymi. Odpowiednio wybierając chłodzenie powietrzem uzyskamy 15-krotnie niższą temperaturę.

Standardowe gwinty G¼ do ROG Poseidon GTX 980 są kompatybilne z dostępnymi na rynku rozwiązaniami do wodnego chłodzenia. Odporny na kurz wentylator przekłada się na chłodniejszą i cichszą pracę oraz zwiększa żywotność – karta będzie służyła o 25 proc. dłużej, niż karty referencyjne.

Stworzone, by wytrzymać w najcięższych warunkach

Na pokładzie nowej karty znalazł się ekskluzywny moduł regulacji napięcia DIGI+ VRM z Super Alloy Power. Kondensatory Black Metallic, 10-fazowe dławiki Super Alloy Power oraz wzmocnione tranzystory są w stanie wytrzymać dużo większe obciążenia dzięki zastosowaniu specjalnych materiałów zwiększających niezawodność, poziom napięcia i żywotność całej karty nawet pięciokrotnie. Oznacza to duży margines przetaktowywania, znacznie większy niż w przypadku innych kart graficznych.

Na dużą odporność składają się także pokrywa wykonaną ze stopu aluminium oraz unikalne rozwiązanie Thermal Armor z podkładkami termicznymi, które zapobiegają wyginaniu karty i zwiększają wydajność chłodzenia w strefach kondensatorów i pamięci.

Płynna rozgrywka w nowym świetle

Wraz z ROG Poseidon GTX 980 otrzymujemy narzędzie GPU Tweak, które zapewnia szybką, prostą i bezpieczną kontrolę taktowania, napięcia, prędkości wentylatorów i zużycia energii.

Aplikacja GPU Tweak Streaming umożliwia udostępnianie aktywności z ekranu przez Internet w czasie rzeczywistym – dzięki temu inni mogą oglądać rozgrywkę na żywo. Użytkownik może również nadać nazwę okienku strumieniowania wraz z tekstem, zdjęciami i obrazem z kamery.

Karta ROG Poseidon GTX 980 oprócz ogromnej mocy oferuje doskonały wygląd dzięki diodom LED, które świecą na czerwono i pulsują, gdy karta jest aktywna, przypominając o sile, jaka w niej drzemie.

DOSTĘPNOŚĆ I CENY

Karta będzie dostępna w Polsce na początku grudnia br.

Sugerowana cena detaliczna: 2599 zł brutto

Dystrybutorzy: AB, ABC Data, Action, Incom

 

KONTAKT PRASOWY

Monika Mendygrał

tel. 512 141 361

e-mail: monika_mendygral@asus.com

   
       
SPECYFIKACJA 1  

Poseidon-GTX980-P-4GD5

 
  • NVIDIA GeForce GTX 980

  • PCI Express® 3.0
  • Pamięć 4GB GDDR5

  • Przyspieszone taktowanie 1279MHz

  • 2048 rdzeni CUDA

  • Taktowanie pamięci 7010MHz

  • Interfejs pamięci 256-bit

  • 1 x Natywny Native Dual-link DVI-I
  • 1 x HDMI 2.0

  • 3 x Natywny DisplayPort 1.2

 

Specyfikacje, zawartość i produkty mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Mogą też różnić się w zależności od kraju. Rzeczywista wydajność może się różnić w zależności od aplikacji, sposobu użycia oraz innych czynników.

Pełna specyfikacja jest dostępna na stronie www.asus.com

###

O firmie ASUS

Firma ASUS jest producentem najlepiej sprzedających się i najczęściej nagradzanych płyt głównych oraz jedną z trzech firm będących w światowej czołówce pod względem liczby sprzedanych notebooków. ASUS projektuje i wytwarza produkty, które idealnie zaspokajają potrzeby dzisiejszego domu i biura. Firma posiada bogate portfolio na które składają się płyty główne, karty graficzne, napędy optyczne, monitory, stacjonarne komputery osobiste, komputery All-in-One, notebooki, netbooki, serwery, urządzenia multimedialne, rozwiązania bezprzewodowe, urządzenia sieciowe, tablety i smartfony. Firma ASUS zdobyła w 2013 roku 4256 nagród, i to właśnie jej przypisywane jest zrewolucjonizowanie przemysłu komputerowego dzięki komputerom Eee PC™. Firma zatrudnia ponad 12500 pracowników, w tym światowej klasy zespół badawczo-rozwojowy złożony z 3800 inżynierów. W 2013 roku dochód firmy wyniósł ok. 14 mld dolarów amerykańskich.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *