HobbyInneKomputeryRozrywkaŚwiat technologii

ASUS Republic of Gamers zapowiada kartę graficzną Poseidon GTX 980 z chłodzeniem hybrydowym

ASUS wprowadzi do swojej oferty kartę graficzną Poseidon GTX 980 z systemem DirectCU H2O, który pozwala na zastosowanie chłodzenia powietrzem lub cieczą. Osiąga ona niższe nawet o 27°C temperatury pracy w porównaniu z konstrukcjami referencyjnymi. Jednocześnie oferuje szybszą pracę – o 10 proc. w grze Watch Dogs i 7 proc. w Battlefield 4.

Karta ROG Poseidon GTX 980 wyposażona jest w technologie i innowacje ROG, takie jak: odporne na zakurzenia i zwiększające żywotność wentylatory, system Thermal Armor usprawniający chłodzenie w obszarze tranzystorów, moduły regulacji napięcia DIGI+ oraz kondensatory Black Metallic wykazujące 5-krotnie dłuższą żywotność w porównaniu z konstrukcjami referencyjnymi. Trzy natywne złącza DisplayPort obsługują technologię NVIDIA G-SYNC. Nie zabrakło także oprogramowania GPU Tweak, który ułatwia podkręcenie procesorów graficznych.

Technologia DirectCU H2O – niskie temperatury, cicha praca

Karta ROG Poseidon GTX 980 z technologią DirectCU H2O może być chłodzona wodą oraz powietrzem. Użytkownik otrzymuje możliwość wyboru i niezwykle wydajne usuwanie ciepa.

Specjalnie opracowana komora parowa bezpośrednio styka się z procesorem graficznym, zapewniając szybsze rozpraszanie ciepła. Dodatkowo usuwane jest ono przez miedziane przewody cieplne oraz szerokie żebra chłodzące. Przy chłodzeniu wodą, karta ROG Poseidon GTX 980 osiąga o 27°C niższą temperaturę w porównaniu z kartami referencyjnymi. Odpowiednio wybierając chłodzenie powietrzem uzyskamy 15-krotnie niższą temperaturę.

Standardowe gwinty G¼ do ROG Poseidon GTX 980 są kompatybilne z dostępnymi na rynku rozwiązaniami do wodnego chłodzenia. Odporny na kurz wentylator przekłada się na chłodniejszą i cichszą pracę oraz zwiększa żywotność – karta będzie służyła o 25 proc. dłużej, niż karty referencyjne.

Stworzone, by wytrzymać w najcięższych warunkach

Na pokładzie nowej karty znalazł się ekskluzywny moduł regulacji napięcia DIGI+ VRM z Super Alloy Power. Kondensatory Black Metallic, 10-fazowe dławiki Super Alloy Power oraz wzmocnione tranzystory są w stanie wytrzymać dużo większe obciążenia dzięki zastosowaniu specjalnych materiałów zwiększających niezawodność, poziom napięcia i żywotność całej karty nawet pięciokrotnie. Oznacza to duży margines przetaktowywania, znacznie większy niż w przypadku innych kart graficznych.

Na dużą odporność składają się także pokrywa wykonaną ze stopu aluminium oraz unikalne rozwiązanie Thermal Armor z podkładkami termicznymi, które zapobiegają wyginaniu karty i zwiększają wydajność chłodzenia w strefach kondensatorów i pamięci.

Płynna rozgrywka w nowym świetle

Wraz z ROG Poseidon GTX 980 otrzymujemy narzędzie GPU Tweak, które zapewnia szybką, prostą i bezpieczną kontrolę taktowania, napięcia, prędkości wentylatorów i zużycia energii.

Aplikacja GPU Tweak Streaming umożliwia udostępnianie aktywności z ekranu przez Internet w czasie rzeczywistym – dzięki temu inni mogą oglądać rozgrywkę na żywo. Użytkownik może również nadać nazwę okienku strumieniowania wraz z tekstem, zdjęciami i obrazem z kamery.

Karta ROG Poseidon GTX 980 oprócz ogromnej mocy oferuje doskonały wygląd dzięki diodom LED, które świecą na czerwono i pulsują, gdy karta jest aktywna, przypominając o sile, jaka w niej drzemie.

DOSTĘPNOŚĆ I CENY

Karta będzie dostępna w Polsce na początku grudnia br.

Sugerowana cena detaliczna: 2599 zł brutto

Dystrybutorzy: AB, ABC Data, Action, Incom

 

KONTAKT PRASOWY

Monika Mendygrał

tel. 512 141 361

e-mail: monika_mendygral@asus.com

  
    
SPECYFIKACJA 1 

Poseidon-GTX980-P-4GD5

 
  • NVIDIA GeForce GTX 980

  • PCI Express® 3.0
  • Pamięć 4GB GDDR5

  • Przyspieszone taktowanie 1279MHz

  • 2048 rdzeni CUDA

  • Taktowanie pamięci 7010MHz

  • Interfejs pamięci 256-bit

  • 1 x Natywny Native Dual-link DVI-I
  • 1 x HDMI 2.0

  • 3 x Natywny DisplayPort 1.2

 

Specyfikacje, zawartość i produkty mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Mogą też różnić się w zależności od kraju. Rzeczywista wydajność może się różnić w zależności od aplikacji, sposobu użycia oraz innych czynników.

Pełna specyfikacja jest dostępna na stronie www.asus.com

###

O firmie ASUS

Firma ASUS jest producentem najlepiej sprzedających się i najczęściej nagradzanych płyt głównych oraz jedną z trzech firm będących w światowej czołówce pod względem liczby sprzedanych notebooków. ASUS projektuje i wytwarza produkty, które idealnie zaspokajają potrzeby dzisiejszego domu i biura. Firma posiada bogate portfolio na które składają się płyty główne, karty graficzne, napędy optyczne, monitory, stacjonarne komputery osobiste, komputery All-in-One, notebooki, netbooki, serwery, urządzenia multimedialne, rozwiązania bezprzewodowe, urządzenia sieciowe, tablety i smartfony. Firma ASUS zdobyła w 2013 roku 4256 nagród, i to właśnie jej przypisywane jest zrewolucjonizowanie przemysłu komputerowego dzięki komputerom Eee PC™. Firma zatrudnia ponad 12500 pracowników, w tym światowej klasy zespół badawczo-rozwojowy złożony z 3800 inżynierów. W 2013 roku dochód firmy wyniósł ok. 14 mld dolarów amerykańskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *