JAN KOMASA reżyserem najnowszego spotu kampanii społecznej

W połowie października ruszy nowa kampania Rzecznika Praw Dziecka. Spot „Bicie uczy, ale tylko złych rzeczy” wyreżyserował Jan Komasa, a w główną rolę wcielił się wybitny aktor Jerzy Radziwiłowicz. Półminutowa kreacja ma uświadomić społeczeństwu, że bicie dzieci to w Polsce wciąż aktualny problem, z którym należy walczyć.

Wyraźne przyzwolenie na stosowanie wobec dzieci przemocy fizycznej odzwierciedla się m.in. w przekonaniu Polaków, że „klaps” to nic złego. Aprobatę dla takiego „sposobu  wychowywania” deklaruje 60% polskiego społeczeństwa, a prawie 30 % dorosłych uznaje bicie za najskuteczniejszą w pewnych sytuacjach metodę wychowawczą (badanie TNS OBOP z 2013 roku na zlecenie Rzecznika Praw Dziecka).

Rzecznik Praw Dziecka zapraszając do współpracy Jana Komasę oraz Jerzego Radziwiłowicza, chce rozprawić się z mitem bicia dzieci jako skutecznej metody wychowawczej. Kampania przypomni i uświadomi, że bicie uczy, ale tylko złych rzeczy. Jej celem jest nie tylko nagłośnienie problemu, ale przede wszystkim zmiana postawy społeczeństwa wobec bicia dzieci, a tym samym obniżenia poziomu agresji i aprobaty dla stosowania przemocy wobec dzieci.

Dzięki wybitnym twórcom powstała doskonała kreacja, która jest nie tylko mocnym i sugestywnym przekazem społecznym, ale również wyróżniającym się dziełem artystycznym.

Kampania rusza 16 października. Podczas konferencji prasowej zostanie oficjalnie zaprezentowany spot telewizyjny, a także najnowsze z 2014 r. pełne wyniki badań przeprowadzonych przez pracownię TNS OBOP na zlecenie Rzecznika Praw Dziecka „Społeczne postawy wobec przemocy w wychowaniu”. Oprócz emisji telewizyjnych planowane są również przekazy w innych mediach (spot radiowy, printy, Internet).

Za strategię i kreację odpowiedzialna jest agencja TELESCOPE, spot wyprodukowała PAPAYA FILMS. Reżyseria spotu Jan Komasa, DOP Michał Englert, zdjęcia – Radek Polak.

PR
LA

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *