CYBERLUSTRO DLA PRZEMYSŁU – FORCAM ABC

Firma Forcam, światowej klasy producent systemu dozarządzania produkcją, opracowała White Paper, dotyczący najnowszej wersji systemu cyber-fizycznego Factory Framework – Release 5. Forcam informuje w nim o kluczowych zaletach oprogramowania, które spełnia wymogi koncepcji Industry 4.0, oferując technologię „In Memory“, Big Data w czasie rzeczywistym oraz możliwości cloud computing. Przedsiębiorstwa posiadające międzynarodową infrastrukturę potrzebują obecnie technologii IT najnowszej generacji do zarządzania produkcją na wszystkich jej poziomach. Rozwiązania, które będzie w stanie stworzyć „cyberlustro” pokazujące kluczowe dane produkcji. Korzystając z CPS (Cyber-Physical System) można na bieżąco analizować kluczowe dane, optymalizując tym samym procesy produkcji.

Franz Gruber, CEO firmy FORCAM wyjaśnia: „Kluczowym elementem Przemysłu 4.0 jest stworzenie systemu cyber-fizycznego. Jest to mapa procesu produkcji w czasie rzeczywistym w przestrzeni wirtualnej, przypominającej „cyberlustro”. Wymaga to technologii gromadzenia i przetwarzania danych In Memory w czasie rzeczywistym. Dzięki takim obiektywnym danym można jasno zidentyfikować nieefektywne gospodarowanie, a także uzyskać przejrzystość w działaniu zakładu. Można wirtualnie analizować produkcję i optymalizować ją w czasie rzeczywistym.”

Najważniejsze wymagania dla CPS:

  • Maszyny i sterowniki różnego typu muszą być połączone w system

  • Big Data są przetwarzane w czasie rzeczywistym dla różnych lokalizacji

  • Konfiguracja jest dostępna we wszystkich językach

  • Możliwe jest raportowanie ze wszystkich stref czasowych, z uwzględnieniem różnic czasu, tak aby wszystkie zegary w każdej fabryce użytkownika były zsynchronizowane

  • Gwarantowana jest wizualizacja na wszystkich urządzeniach końcowych

Technologia In Memory jest jedynym rozwiązaniem, które umożliwia obsługę bardzo dużej ilości danych w bardzo krótkim czasie. Technologia ta jest podstawą rozwiązania Factory Framework. Obecnie, Forcam implementuje tą nowoczesną architekturę IT dla jednego z klientów z sektora Automotive. Wdrożenie przebiega w 10 fabrykach, znajdujących się w 5 krajach, w 4 językach oraz w 3 różnych strefach czasowych.

FORCAM ABC – OPROGRAMOWANIE RELEASE 5.

Adapters and sensors

Best in class with In Memory

Cloud Services for worldwide availability

A) Adaptery i czujniki: Połączenie sterowników maszyn jest podstawowym warunkiem działania każdego systemu MES.Rozwiązanie firmy Forcam jest elastyczne i może być modyfikowane za pomocą adapterów i czujników pod kątem współpracy z różnymi maszynami i sterownikami (Siemens, Mazak, Fanuc, Allen Bradley i inne). Zebrane dane są standaryzowane i przesyłane do systemu zarządzania produkcją.

B) Najlepszy w swojej klasie – Technologia In Memory: Factory Framework przetwarza duże zbiory danych w czasie rzeczywistym. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu technologii In Memory – umożliwiającej przetwarzanie informacji pochodzących z różnych baz danych. FORCAM jest unikalnym dostawcą technologii In Memory, opartej na metodzie Przetwarzania Zdarzeń Złożonych (CEP) z buforowaniem na żywo. Technologia ta wywodzi się z sektora finansowego (High Frequency Trading).

C) Usługi w „chmurze”, dostępne w każdej lokalizacji: Na całym świeciewspółpraca urządzeń połączonych w sieć jest realizowana na bazie infrastruktury IT. Oprogramowanie Factory Framework jest w 100% oparte na technologii WEB-owej (architektura serwera J2EE). Umożliwia to wirtualną analizę, optymalizację i synchronizację komputerów w czasie rzeczywistym z uwzględnieniem konfiguracji językowych (Unicode) i niezależnych stref czasowych (UTC). Usługi w chmurze zapewniają dostęp do ​​wszystkich danych przez całą dobę na wszystkich urządzeniach, takich jak np.: tablet, smartphone, czy PC.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *