W Krakowie powstaje studencki GrowAPP Team ma pomóc 6-latkom iść do szkoły

Jeszcze tylko tydzień potrwa rekrutacja na jedyny taki w Polsce kierunek studiów– Digital Design. Wydział Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie dla nowego dream teamu przygotowuje specjalny projekt stworzenia aplikacji, która wszystkim 6-latkom idącym od przyszłego roku do szkoły pomoże w nauce alfabetu i liczenia.

Wyłoniony z rekrutacji ‘dream team’ ma zmierzyć się z wyzwaniem, które ma w sobie elementy komunikacji, grafiki, logiki, edukacji, w dodatku na poziomie 6-latków i z dostosowaną dla nich ergonomią. Dzieci mają mieć przyjemność w nauce alfabetu i liczenia. – Zdobywaną wiedzę będziemy od razu przekładać na praktykę, tworząc projekt przydatny szerokiej grupie odbiorców – mówi Piotr Filipiuk wykładowca na kierunku Digital Design. Aplikacja będzie jednym z elementów toku studiów, obok spotkań się z artystami i praktyk w renomowanych agencjach.

Do 17 września trwa rekrutacja na studia II stopnia (magisterskie). Dwa dni później odbędzie się rozmowa kwalifikacyjna sprawdzająca kreatywność, zdolności plastyczne i kierunkowe kandydatów.

Digital Design to innowacyjny kierunek, który łączy świat informatyki ze światem sztuki. Krakowska uczelnia jako jedyna w Polsce oferuje wszystkim chętnym zajęcia z takiej specjalizacji. – Nasz absolwent będzie posiadał wiedzę z zakresu sztuk pięknych, ze szczególnym uwzględnieniem obszaru grafiki cyfrowej i projektowania aplikacji webowych – mówi Piotr Filipiuk. Absolwenci Digital Design znajdą pracę m.in. jako graficy komputerowi, webdesignerzy, animatorzy, specjaliści ds. multimediów oraz w agencjach reklamowych i centrach promocji.

Innowacyjny kierunek ma być odpowiedzią na potrzeby rynku pracy, a tok studiów zakłada praktyczne aplikacje wiedzy teoretycznej już od pierwszych zajęć.

Szczegóły rekrutacji: http://wydzialsztuki.up.krakow.pl/?page_id=5798

**************************

Studia Digital Design kierowane są do absolwentów kierunków informatycznych I stopnia, którzy pragną pracować w przemyśle kreatywnym – jako twórcy multimedialni. Plan studiów został tak przygotowany, aby poszerzał wiedzę i umiejętności, jakie zdobywa się na studiach informatycznych. Wspólnym celem Katedry Informatyki oraz Wydziału Sztuki UP jest dostarczenie z jednej strony wiedzy informatycznej związanej z zaawansowanymi, nowoczesnymi technologiami internetowymi oraz narzędziami graficznymi i multimedialnymi, a z drugiej strony wykształcenie samodzielności twórczej, popartej znajomością zasad projektowania wizualnego i sztuki, zwłaszcza w jej medialnych, użytkowych aspektach.

Studia będą zorganizowane w niekonwencjonalny sposób. Będą zawierały wiele zajęć projektowych, niestandardowy rozkład przedmiotów w semestrze, spotkania z artystami, wyjazdy na konferencje branżowe, płatne staże, wizyty w studiach filmu i animacji oraz wiele innych rozszerzeń względem tradycyjnych studiów. Studenci będą mogli wziąć udział w Festiwalu Nauki, przygotować projekty naukowe wykorzystując nowoczesną technologię eye crackingu oraz prezentować swoje kreacje artystyczne. Strona internetowa kierunku http://www.itkultura.up.krakow.pl/digital/aktualnosci

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *