Filmy szkoleniowe – czy warto je nagrywać?

Przeprowadzanie wszelkich szkoleń, prelekcji, przeszkalania nowych pracowników oraz dokształcanie obecnych, wiąże się z przygotowaniem wielu materiałów. Oprócz zwykłych wykładów, a także wszelkich pomocy „pisanych”, bardzo dużą rolę odgrywają filmy szkoleniowe, które poprzez swoją fabułę oraz scenariusz, świetnie sprostają zadaniu, które jest na nie nakładane – przeszkolenie pracowników, ale także innych grup społecznych, gdyż filmy takie mogą być przydatne na szkoleniach zewnętrznych, kursach organizowanych przez placówki, czy w szkołach.

Film szkoleniowy – co to?

Warto przypomnieć sobie jakiekolwiek ze szkoleń, którego byliśmy uczestnikiem. Prawie zawsze ograniczają się one jedynie do mniej lub bardziej ciekawych wykładów prowadzącego, lub prowadzących, często zakańczane odpowiednim testem sprawdzającym naszą wiedzę po odbytym kursie. Jeśli prelegent wygłasza treści w ciekawy sposób, podpierając się przykładami, jest szansa na to, że kursant zapamięta pewne fakty czy treści, jednak warto powiedzieć sobie szczerze – tylko wybitni mówcy sprawiają, że wielogodzinne słowo mówione trafia do odbiorcy. Wymyślono zatem metodę o wiele skuteczniejszą – filmy szkoleniowe. Wykonuje je wiele firm i agencji, które w profesjonalny sposób przedstawiają treści szkoleniowe, w których wykorzystuje się nie tylko obrazy animacyjne, dźwięki i teksty, ale także nagrania trenerów czy szkoleniowców.

140674857743960500fFilm  taki nie może być zbyt długi, aby nie nudził, a jednocześnie musi przekazać odpowiednią ilość wiedzy. m.in. dlatego, wykorzystuje się w nim wiele zabawnych czy rozluźniających treści. Pomimo częstego korzystania w tego typu filmach animacji, to przede wszystkim charakteryzują się one merytorycznością, przekazując dokładnie to, co dana placówka czy firma chce osiągnąć.

Zalety filmów szkoleniowych

Zalet jest naprawdę wiele. Po pierwsze, film szkoleniowy stwarza wiele możliwości jego projekcji. Może odbyć się ona w sali szkoleniowej, ale także, co niezmiernie ważne, poprzez kurs online, kiedy to kursanci mogą obejrzeć tego typu materiały logując się na odpowiednią stronę internetową, będąc np. u siebie w domu. Po drugie, metoda ta zapewnia absolutnie jednolite i takie same standardy kształcenia pracowników konkretnej firmy, którzy po kursie będą mogli wyciągnąć bardzo podobne wnioski. Po trzecie, można wykorzystać go wiele razy, w trakcie wielu cykli szkoleniowych.

Coraz częściej, zwłaszcza młode i nowoczesne agencje, przygotowują filmy zupełnie inne niż te, które modne były jeszcze kilka lat temu. Oprócz oczywistych treści, w filmach takich bowiem coraz częściej występują elementy motywujące pracowników, co niewątpliwie pozytywie wpływa na rozwój firmy, a także atmosferę w pracy. Nowoczesna technologia, rozwinięta grafika, a także wysokiej jakości teksty sprawiają, że filmy nabierają całkiem nowego charakteru, są przyjazne dla użytkownika i szybko przyswajalne. Filmy można zrobić na wiele sposobów, bowiem, jak już się wspomniało, dzisiejsze możliwości są bardzo duże, a sama postprodukcja bardzo rozwinięta – film może więc zawierać animacje; śmieszne lub bardziej poważne. Z całą pewnością jest to jeden z najlepszych sposobów na przekazywanie trudnej i skomplikowanej wiedzy.

Filmy szkoleniowe KrotkieFormy.pl to profesjonalne usługi filmowania reklamowego, wizerunkowego oraz instruktażowego. Nieszablonowe pomysły i oryginalne wykonania tylko z nami!

 

 

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *