Długie rzęsy bez maskary? To możliwe!

Oczy są zwierciadłem duszy. Zapewne słyszałaś to wiele razy. Wiesz też, że są bardzo wrażliwe, dlatego należy szczególnie o nie dbać. Wielu mężczyzn podczas pierwszego spotkania zwraca uwagę na dłonie oraz na oczy. I właśnie dlatego podkreślamy je makijażem. Jednak tym, czego jedna kobieta może najbardziej zazdrościć drugiej są długie rzęsy. Jeżeli i tym marzysz, aby twoje rzęsy były jak najdłuższe, ale męczy cię używanie maskary, wypróbuj sposoby, przetestowane przez specjalistów, aby olśniewać wachlarzem z długich, pięknych rzęs.

140802461477071700
Przedłużanie metodą 1:1

Idea tej metody jest bardzo prosta. Do każej pojedynczej rzęsy doklejany jest jej sztuczny, bądź naturalny (powstały z włosia norki), odpowiednik. Wykonuje się to za pomocą kleju i bardzo cienkich szczypczyków. Efekt utrzymuje się od trzech do sześciu tygodni, przy czym czas maksymalny jest liczony do dnia, w którym wypada ostatnia doczepiona rzęsa. Dlatego, aby efekt był czas czas naturalny i równomierny zaleca się doklejanie rzęs, mniej więcej co trzy tygodnie. Odradza się malowanie rzęs w dniu, w którym planujemy wykonać zabieg. Pocieranie ich podczas demakijażu może je niepotrzebnie osłabić. W razie potrzeby kosmetyczka odtłuści rzęsy specjalnym preparatem. Aby uzyskać jednolity efekt kolorystyczny zabieg wzbogaca się o wcześniejsze nałożenie henny na rzęsy – zarówno górne jak i dolne – gdyż te sztuczne, są przyklejane w odległości jednego milimetra od skóry. Zabieg trwa stosunkowo długo: od 1,5 do 3 godzin. Nie poleca się go osobom, które mają szczególnie wrażliwe oczy, gdyż klej używany do doklejenia nowych rzęs może uczulać. Zabiegu nie wykonuje się także u osób, które mają aktywne stany zapalne oka.

MYscara – permanentny tusz

MYscara jest półpermanentnym tuszem do rzęs, który w 2011 roku podbił serca mieszkanek Wielkiej Brytanii. Obecnie podbija serca polskich kobiet. Zabieg jest bardzo prosty i polega na nałożeniu odpowiednich ilości warstw tuszu. O efekcie końcowym decyduje ilość warstw nałożona na rzęsy. W sumie trwa od 50 do 90 minut w zależności od efektu, jaki chcemy osiągnąć: możemy rzęsy delikatnie podkreślić lub znacznie pogrubić i zagęścić. Stanowi też bardzo dobre uzupełnienie zabiegu przedłużania rzęs, który skupia się na rzęsach górnych. Dzięki nakładaniu kosmetyków w małych sekcjach rzęsy nie sklejają się, jak to ma miejsce przy stosowaniu tradycyjnego tuszu. Jeżeli zdecydujemy się na ten zabieg, powinniśmy pamiętać o zaleceniach, które przekaże nam kosmetolog przeprowadzający zabieg. MYscara nie lubi oleju i innych tłuszczów, dlatego zaleca się, aby ograniczyć do minimum stosowanie wokół oczu kosmetyków (mleczka do demakijażu, płyny micelarne, kremy), które w składzie zawierają te związki. Efekt długich rzęs przy użyciu MYscary utrzymuje się przez trzy tygodnie. Po tym czasie należy ponownie udać się do kosmetyczki, aby usunęła MYscarę. Zalecane jest to ze względu na stan wzrostu rzęs. Niektóre włoski, w momencie nakładania preparatu, są w innym stanie wzrostu, dlatego też, aby uniknąć wrastania nowych rzęs, należy zdjąć tusz. Zabieg polecany jest dla alergików, gdyż skład kosmetyk jest hipoalergiczny i bezwonny. Dodatkową zaletą jest swoboda w korzystaniu z uroków kąpieli morskich czy w basenach. Nie stanowi też żadnej przeszkody dla osób będących aktywnych fizycznie, gdyż preparat nie spływa ani pod wpływem potu, ani wody.

Porównanie
Obie metody mają ze sobą kilka wspólnych punktów. Zarówno przy zastosowaniu metody przedłużania rzęs 1:1, jak i pół permanentnego tuszu MYscara, można stosować dodatkowo zwykły tusz do rzęs, ale tylko taki, który jest wyprodukowany na bazie wody. Obie też są odporne na wodę, ale za to nie lubią kosmetyków na bazie tłustych olejów. Zarówno przy pierwszej, jak i drugiej metodzie, odradza się korzystanie z sauny. Tuż po aplikacji powinno się unikać wilgoci, która mogłaby spowodować spłynięcie schnącego kleju. Nie można jednoznacznie stwierdzić, czy któraś z metod jest lepsza. To już zależy od naszych indywidualnych wrażeń – dodają specjaliści z portalu wirtualnaklinika.pl.

Artykuł został napisany przez wirtualnaklinika.pl zapraszamy także do zapoznania się z naszymi innymi publikacjami

http://wirtualnaklinika.pl/category/odmladzanie/okolice-oczu/

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *