Absolutny must-have imprezowy, czyli moda na mocktaile

W tym roku obowiązkowe na każdej modnej, nie tylko karnawałowej, imprezie są mocktaile, czyli kolorowe miksy, które orzeźwią i urozmaicą każde przyjęcie! Nie ma tutaj ograniczeń, można przyrządzić swoje mocktaile według uznania. Idealną bazą, nie tylko drinków bezalkoholowych, może być np. Pepsi czy Mirinda, a wszystkie dodatki zależą już tylko od kreatywności twórcy owego miksu.

Mocktaile to bezalkoholowe, kolorowe, orzeźwiające, a także efektownie wyglądające miksy. To właśnie czyni je niezwykle popularnymi na karnawałowych imprezach. Są także atrakcyjną alternatywą dla kierowców, kobiet w ciąży lub innych osób nie chcących pić alkoholu.

Wbrew pozorom, by je przygotować, wcale nie trzeba kupować drogich przyrządów barmańskich, nowych kieliszków czy szklanek. Można wykorzystać po prostu to, co akurat jest w kuchni, chociaż shaker zdecydowanie ułatwi zadanie. Doskonały mocktail musi być schłodzony, dlatego podstawą jest lód, najlepiej gdyby kostki były wielkości mniej więcej orzecha włoskiego. Dla początkującego barmana równie ważna jest miarka, ponieważ z tym „na oko” bardzo często można przesadzić. Taką miarkę można zrobić samodzielnie, oznaczając na szklance 10, 20ml. Tak wygląda podstawowy ekwipunek barmana.

Jak się do tego zabrać?

Mocktail musi być przede wszystkim smaczny, ale także wyglądać apetycznie i estetycznie.

Jak więc go przyrządzić? Można wykorzystać własną inwencję twórczą oraz kreatywność i dać się ponieść miksowaniu kolorów i łączeniu smaków albo skorzystać z porad profesjonalnego barmana. Przykładowo na stronie www.wymyslswojmiks.pl znajdują się przepisy oraz filmiki instruktażowe – jak przygotować orzeźwiający mocktail, co w rzeczywistości wcale nie jest skomplikowane i dostosowane do polskich warunków, smaczne miksy nie muszą zawierać wyszukanych i trudnodostępnych składników np. : aby przyrządzić LET’S 7UP! Potrzebujemy jedynie8-12 listków mięty, 3-4 cząstki limonki, łyżkę brązowego cukru i 7UP.W wysokiej szklance ugniatamy brązowy cukier, miętę i limonkę. Dodajemy kruszony lód i 7UP. Dekorujemy świeżą miętą pieprzową. Propozycji na oryginalne mocktaile jest mnóstwo, można bazować na dowolnych składnikach, miksować i łączyć smaki, a do dekoracji użyć owoców, parasolek czy innych dodatków, wystarczy szczypta kreatywności.

Mocktail nie zawiera alkoholu, ale wszystkie kombinacje smakowe można także przygotować w wersji z alkoholem. Tak więc, po zakupie wszystkich niezbędnych składników, warto jeszcze, przed zaserwowaniem gościom autorskich miksów, potrenować i samemu ich skosztować. Niewątpliwie praktyka czyni mistrza!

Więcej przepisów znajduje się w załączniku oraz na stronie www.wymyslswojmiks.pl

PR
LA

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *