Organika chce pozyskać do 10 mln zł z publicznej emisji obligacji

Malborskie Zakłady Chemiczne Organika S.A., czołowy na rynku europejskim producent pianki poliuretanowej, rozpoczął emisję trzyletnich zabezpieczonych obligacji o stałym oprocentowaniu 8,25 proc. Zapisy będą przyjmowane do 18 lutego 2014 r., a oferującym jest Invista Dom Maklerski. Jest to jedna z pierwszych w Polsce ofert publicznych przeprowadzanych w oparciu o memorandum informacyjne.

Organika zajmuje czołową pozycję na rynku produkcji pianki poliuretanowej. W Polsce posiada około 20 proc. udziałów w rynku, jednocześnie jest trzecim największym producentem w Europie. Główny produkt Spółki wykorzystywany jest przede wszystkim w przemyśle meblarskim, do wyrobu mebli tapicerowanych i materacy. Poprzez spółkę zależną wytwarza także specjalne pianki techniczne, które mają zastosowanie w branży motoryzacyjnej.

W III kwartale zwiększyliśmy przychody ze sprzedaży do 116 mln zł, co stanowi wzrost o około 22 proc. wzrost r/r. Skutecznie zmniejszyliśmy koszty zarządzania spółką, zarówno na poziomie sprzedaży jak i zarządu, co przełożyło się na wyraźną poprawę wyników finansowych na poziomie operacyjnym i zysku netto. Pieniądze pozyskane z emisji zabezpieczonych obligacji serii D zostaną przeznaczone na zwiększenie kapitału obrotowego, co pozwoli nam na dalszy rozwój i optymalizację działalności Spółki”. – powiedział Prezes Zarządu Malborskich Zakładów Chemicznych Organika SA, Dariusz Kwieciński

Organika z trwającej do 18 lutego emisji obligacji zamierza pozyskać do 10 mln zł, które będą przeznaczone na zwiększenie kapitału obrotowego Spółki. Oferowanych jest do 10 000 trzyletnich, zabezpieczonych obligacji o stałym oprocentowaniu, wynoszącym 8,25 proc. Okres odsetkowy wynosi 3 miesiące. Więcej informacji o ofercie i Spółce znajduje się na stronie internetowej Emitenta i Oferującego, którym jest Invista Dom Maklerski.

PR
LA

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *