POZNALIŚMY ZWYCIĘZCÓW GOSPODARCZYCH MALIN 2013

Ministerstwo Finansów w kategorii „Instytucja”, były Minister Finansów Jan-Vincent Rostowski w kategorii „Polityk/Urzędnik” oraz firma Erbud w kategorii „Przedsiębiorca/Firma” zostali zwycięzcami czwartej edycji Gospodarczych Malin – antynagród, które trafiają do instytucji i osób mających w danym roku szczególnie szkodliwy wpływ na polską gospodarkę.

Ministerstwo Finansów otrzymało statuetkę w kategorii „Instytucja”: za podejście do podatnika i przedsiębiorcy oraz zgłoszenie ponad stu propozycji zmiany Ordynacji podatkowej, które zostały zakwestionowane przez RCL.

Zwycięzca zdobył 56% głosów, wyprzedzającMinisterstwo Spraw Wewnętrznych (31%), nominowane za brak odpowiedniego nadzoru nad urzędnikami, co doprowadziło do jednej z największych w historii Polski afer korupcyjnych, oraz – zbiorczo – Solidarność, Forum Związków Zawodowych, OPZZ (13%), nominowane za zerwanie prac Komisji Trójstronnej.

Jan-Vincent Rostowski otrzymał statuetkę w kategorii „Polityk/Urzędnik”: za całokształt działalności, za niezrozumienie mechanizmów gospodarczych i traktowanie przedsiębiorców jak przestępców.

Zwycięzca zdobył 62% głosów. Wyprzedził tym samym byłego Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych Jacka Sadowego (26%), nominowanego za odporność na racjonalne argumenty przedsiębiorców zmierzające do ucywilizowania Prawa zamówień publicznych, oraz byłego Wiceministra Środowiska oraz byłego Głównego Geologa Kraju Piotra Grzegorza Woźniaka (12%) – nominowanego za zbyt wolne prace nad wydobyciem gazu łupkowego oraz za arogancję w kontaktach z inwestorami, irytującą manierę pouczania swoich rozmówców i niechęć do słuchania argumentów sprzecznych z własną wizją.

Erbud otrzymał statuetkę w kategorii „Przedsiębiorca/Firma”: za zbudowanie pasa startowego w Modlinie, który na wiele miesięcy skutecznie unieruchomił całe lotnisko.

Zwycięzca zdobył 47% głosów, wyprzedzając LPP (33%) – nominowane za psucie wizerunku polskich firm za granicą poprzez długotrwałe wstrzymywanie się z podpisaniem porozumienia, dotyczącego poprawy bezpieczeństwa w fabrykach w Bangladeszu, w których zleca szycie swojej odzieży. Z kolei 20% głosów zdobyły zbiorczo Grupa Ożarów, Cemex Polska, Dyckerhoff Polska, Cementownie Warta i Odra – nominowane za utworzenie cementowego kartelu.

Wyboru zwycięzców Gospodarczych Malindokonali w głosowaniu internetowym przedsiębiorcy, czytelnicy „Rzeczpospolitej” oraz internauci z portalu www.rp.pl.

PR
LA

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *