TULIPAN” – historia polskiego Casanovy, w grudniu w Tele5.

 Tulipan” to polski serial telewizyjny z roku 1987, przedstawiający perypetie uwodziciela-oszusta o przydomku Tulipan, który potrafił uwodzić kobiety jak mało kto. Serial luźno nawiązuje do prawdziwej historii Jerzego Kalibabki. W latach 80 serial wzbudził ogromne kontrowersje. Tele5 przypomni kilka zdobyczy oszusta Jurka … premiera serialu 11 grudnia, emisja poniedziałek – czwartek o godzinie 20:00 oraz w soboty i niedziele o godzinie 17:35

Tulipan” to polski serial obyczajowy luźno oparty na prawdziwej historii Jerzego Kalibabki, słynnego na początku lat osiemdziesiątych XX wieku oszusta specjalizującego się w wyłudzaniu pieniędzy od zamożnych kobiet. Scenariusz serialu powstał na podstawie reportaży publikowanych w „Przeglądzie Tygodniowym” przez Leszka Konarskiego, który opisywał na łamach czasopisma historię tego znanego oszusta. W serialu występują tak znakomici aktorzy jak: Pola Raksa, Jan Monczka, Hanna Stankówna, Artur Barciś, Ewa Ziętek, Maria Pakulnis, Jerzy Kryszak.

Tulipan_bannerGłówny bohater serialu – Jurek – przystojny, młody rybak, pragnie lepszego życia. Ciężka praca za marne pieniądze nie satysfakcjonuje go. Gdy po raz pierwszy poznaje smak luksusu w czasie krótkiej przygody z zagranicznymi turystkami nad Bałtykiem, nie potrafi, a może po prostu nie chce, wrócić do zwykłego życia. Wyrusza w Polskę, szukając szansy na zarobienie szybkich i łatwych pieniędzy. Początkowo pomagają mu trzy prostytutki. To one nadają mu pseudonim Tulipan. Wkrótce niegdysiejszy rybak doszedł w nowym „fachu” do prawdziwego mistrzostwa.

Jednak świat przestępczości zorganizowanej rządzi się swoimi prawami i nie ma w nim miejsca dla ludzi takich jak Jurek. Tulipan rozpoczyna indywidualną „karierę”. Wykorzystując swój urok osobisty i tupet łatwo zdobywa zaufanie bogatych kobiet, które rozkochuje w sobie, a następnie bez skrupułów okrada. Kolejne ofiary uwiedzione dzięki tym samym prostym sztuczkom znajduje bez trudu w każdym mieście, które odwiedza. Po pewnym czasie Tulipan zaczyna tęsknić za normalnym życiem u boku żony i dzieci. Uruchomiwszy machinę wielokrotnego oszustwa, nie potrafił się już z niej wyzwolić. Zgubiła go rutyna. Dopóki miał do czynienia tylko z kobietami – wygrywał. Gdy na jego drodze staje brat jednej z okradzionych dziewczyn, tanie chwyty nie wystarczają i oszust wpada w ręce wymiaru sprawiedliwości.

Emisja: od 11 grudnia, poniedziałek – czwartek o godzinie 20:00 oraz w soboty i niedziele o godzinie 17:35

PR
LA

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *