Co się stało z wieżą Babel? – Jonathan Gray

Co się stało z wieżą Babel? To tytuł a jednocześnie pytanie, które nurtować może wielu współczesnych ludzi. Zagadka i sama historia budowy owej niesławnej wieży wydaje się być bardzo intrygująca. Autor książki, Jonathan Gray w celu odkrycia tej zagadki przemierzył w poszukiwaniach cały Bliski Wschód jak też korzystał ze źródeł innych odkrywców, archeologów i badaczy odległej przeszłości. Z tego co się dowiedział powstała właśnie książka pod takim tytułem „Co się stało z wieżą Babel”. W tym momencie warto przytoczyć trochę informacji na temat biblijnej historii o wieży Babel. W sumie Biblia poświęca niewiele uwagi wydarzeniom związanym z ludzkim przedsięwzięciem budowy tej wieży. Jest to zaledwie kilka wersów. Mamy tam podane że ludzie urośli w pychę i z pominięciem Boga chcieli wznieść pomnik owej pychy; wieżę sięgającą nieba. Rozpoczęli oni budowę co szło im łatwo albowiem jako potomkowie Noego wszyscy posługiwali się tym samym językiem. Według słów Biblii Bóg rozgniewał się i pomieszał wszystkim ludziom języki tak że nie mogli się oni ze sobą porozumieć. W wyniku tego ludzie porozumiewając się tylko we własnych klanach zaczęli opuszczać miejsce budowy wieży. Porzucona wieża pozostała nieukończona. Gray na podstawie swych badań ustalił że miejscem budowy wieży była północna Mezopotamia. Tam potomkowie rodziny Noego rozprzestrzenili się z gór Ararat po potopie. Dziś dokładnie nie wiadomo czy któreś z odkrytych ruin to pozostałości wieży Babel. Historia wieży i współczesne dowody na wydarzenia opisane w Biblii zawarte są w książce Graya – całkiem interesująca historia dla ciekawych zamierzchłej przeszłości.

Inne książki Jonathana  Graya to:

  • 64 niewyjaśnione sekrety starożytności – 64 Secrets Still Ahead of Us Jonathana Graya – czy wiedza i technologie naszych przodków.
  • Sekrety umarlakówDead Men’s Secrets,  w której autor ujawnia szereg różnorodnych informacji na temat  rozmaitych tajemniczych przedmiotów, zajmuje się także legendami związanymi z ich pochodzeniem.
  • Bogactwa króla Salomona – Solomon’s Fleet Mystery, w której odkryjecie sekrety z naszej przeszłości, które dosłownie ścinają z nóg! Pozwoli to wam ujrzeć świat w takim świetle, w jakim go jeszcze nigdy nie widzieliście! I dopiero teraz wiele zagadek przeszłości zacznie nabierać dla was sensu.
No votes yet.
Please wait...
Ebooki123

Księgarnia internetowa z e-bookami http://www.ebooki123.pl

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *