Centrum Handlowe Platan z certyfikatem BREEAM® In-Use

Centrum Handlowe Platan otrzymało międzynarodowy certyfikat BREEAM® In-Use z oceną „excellent” w kategorii Building Management (Zarządzanie obiektem) oraz oceną „very good” w kategorii Asset Rating (Ekologiczna charakterystyka budynku). Uzyskany dokument potwierdza, że Centrum Handlowe Platan jest galerią zarządzaną ekologicznie.

Brytyjski BREEAM®jest drugim co do popularności systemem wielokryterialnej certyfikacji budynków. W ramach procesu oceny inwestycji pod uwagę brane są różne kryteria: zarządzanie obiektem, zużycie wody, zużycie i emisja CO2, wpływ użytych materiałów na środowisko, zarządzanie odpadami czy zagospodarowanie przestrzeni. Centrum Handlowe Platan uzyskując oceny „excellent” oraz„very good” zostało uznane za obiekt przyjazny środowisku i zarządzany zgodnie z polityką zrównoważonego rozwoju.

Pomyślne przejście przez proces certyfikacji i uzyskanie oceny ‘excellent’ w kategorii Zarządzanie obiektem to dla nas powód do ogromnej satysfakcji. W dalszym ciągu będziemy dokładać wszelkich starań, aby Centrum Handlowe Platan spełniało najwyższe standardy i procedury w zakresie ochrony środowiska, co pozwoli nam uzyskać równie wysoki wynik w przyszłorocznej ocenie inwestycji” – mówiAneta Górska, dyrektor centrum handlowego Platan.

Przyznany Centrum Handlowemu Platan certyfikat ważny jest przez rok. CH Platan jest pierwszym obiektem z portfolio zarządzanego przez Apsys Polska, który uzyskał ocenę „excellent” w kategorii „Zarządzanie obiektem”. Tak wysoki wynik to w dużej mierze zasługa przyznanego Apsys Management certyfikatu ISO 14001 za prowadzone działania zgodne z ochroną środowiska i innymi uregulowaniami środowiskowymi. Do uzyskania oceny „very good” w kategorii „Ekologiczna charakterystyka budynku” przyczyniły się natomiast liczne remonty i działania modernizacyjne przeprowadzone w obiekcie w ostatnim okresie.

PR

LA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *