W POSZUKIWANIU ZAGINIONEGO MORZA

W najbliższą niedzielę 16 grudnia o godz. 17 Muzeum Tatrzańskie serdecznie zaprasza do Galerii Sztuki im. W. i J. Kulczyckich na Kozińcu, tym razem …„ W poszukiwaniu zaginionego morza ”. Będzie to fascynująca, wirtualna podróż do Uzbekistanu i nad Morze Aralskie. Powiedzie nas tam młody, ciekawy świata architekt – Bartłomiej Sabela. Opowieść ilustrowana będzie filmami, za które autor zdobył I nagrodę na 9. Festiwalu Podróżników Trzy Żywioły w Bolkowie 2012.

Przedstawią one dramatyczny, największy w ostatnich czasach problem ekologiczny i kulturowy, związany z wysychaniem Morza Aralskiego i umieraniem całej okolicy, kultury i gospodarki. Bartłomiej Sabela opowie również o Uzbekistanie, jego bogatej historii i wspaniałych ludziach, o miejscu, które ma też swoje polskie konotacje – historie naszych rodaków, przymusowo osiedlanych na tych terenach po odbyciu kary zesłania na Syberię.

PR
AF

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *