HobbyPolecamyPolecane wiadomościSport

Unitki na medialnej fali

Występ w Lidze Mistrzów, fenomenalne rozgrywki ligowe i tytuł lidera jesiennej Ekstraligi kobiet przyniosły piłkarkom RTP Unii Racibórz rozgłos i przysłowiowe 5 minut w mediach. Tylko w październiku ukazało się ponad 160 publikacji na ich temat.

Unitki na medialnej fali

Kobieca piłka nożna staje się coraz popularniejsza. Przede wszystkim za sprawą RTP Unii Racibórz. Piłkarki posiadają ogromny potencjał, wolę walki oraz niebywały talent, o czym można się przekonać na każdym ich meczu. Właśnie tymi cechami pozyskują coraz więcej kibiców oraz przykuwają uwagę dziennikarzy. Tylko w październiku o Unitkach pojawiło się ponad 160 publikacji w mediach lokalnych, sportowych i ogólnopolskich. Najwięcej jednak artykułów powstało na przełomie września i października, gdy raciborskie piłkarki grały w Lidze Mistrzów.

Wtedy na łamach Gazety Wyborczej Katowice przeczytać można było obszerną zapowiedź rozgrywek. Super Express opublikował jednostronicowy materiał na temat samej bramkarki Unii, Darii Antończyk. Również dziennik Sport oraz Fakt Katowice na bieżąco pisały o Unitkach. To tylko niektóre z ciekawszych publikacji, jakie ukazały się w czasie meczów Ligii Mistrzów. Łącznie w ogólnopolskiej prasie drukowanej w ciągu dwóch tygodni przeczytać można było 30 artykułów na temat Unii. Natomiast na portalach internetowych ukazało się ich blisko 300. I najważniejsze! Spotkanie RTP Unii Racibórz z VfL Wolfsburg w ramach 1/16 finału żeńskiej Ligi Mistrzów transmitowała na żywo telewizja Eurosport. Rozgrywany w Raciborzu mecz mogli obejrzeć widzowie w 113 krajach na całym świecie.

Lokalne dzienniki i tygodniki również nie pozostawały w cieniu ogólnopolskiej prasy. Kilka tygodni przed meczami, a potem po meczach w każdym swoim numerze zamieszczały informacje o podopiecznych Remigiusza Trawińskiego.

Jednak Unia przegrała z Wolfsburgiem i wydawać by się mogło, że ich medialne 5 minut też się skończyło. Nic bardziej mylnego. Dziewczyny nie dały o sobie zapomnieć, a w szczególności Daria Antończyk, piękna bramkarka RTP Unii Racibórz. Obszerny wywiad z „Lwicą polskiej piłki nożnej” ukazał się m. in. w Piłce Nożnej, tygodniku zdominowanym przez męski futbol. Ponadto zdjęcia i artykuły o Darii znaleźć można było w wielu internetowych wydaniach sportowych, a także regionalnych, lokalnych oraz kobiecych.

Również Chinasa Okoro Gloria zadbała, aby dziennikarze nie przestawali interesować się jej drużyną. Chinasa doskonale prezentowała się na Mistrzostwach Afryki oraz w kalendarzu „Magia piłki, magia Afryki”. Uwagę mediów przyciągnęła także Hanna Konsek, twardy kapitan w ciele delikatnej kobiety. Pozostałe dziewczyny zaś dały z siebie wszystko i wygrały jesienną rundę kobiecej Ekstraligi.

Ponadto swoimi występami promowały nie tylko drużynę czy kobiecy futbol, ale także Racibórz, miasto, w którym klub ma swoją siedzibę.

Czterokrotne Mistrzynie Polski żeńskiej piłki nożnej, utalentowane, pełne pasji, bardzo pracowite, a do tego piękne, podczas każdego swojego meczu udowadniają, że zasługują na podziw i rozgłos w mediach.

* * *

RTP „Unia” Racibórz – ekstraligowa żeńska drużyna piłki nożnej. W sezonie 2011/2012 piłkarki wywalczyły czwarte z rzędu Mistrzostwo Polski i trzeci z rzędu Puchar Polski, zdobywając łącznie 51 punktów (17 zwycięstw i 1 porażka). Stosunek bramek 85-8. U siebie raciborzanki wywalczyły 27 punktów (komplet zwycięstw), a na wyjeździe 24 punkty ( 7 zwycięstw i porażka). Najwięcej bramek dla Unii zdobyła Chinasa Okoro Gloria-20.

PR

LA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *