Prawie dwa tygodnie w Korkach. Toruń

Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili, ile czasu mieszkańcy Torunia stoją w korkach. Wyniki nie napawają optymizmem. Kierowcy w korkach spędzają prawie 2 tygodnie.

Z przeanalizowanych danych wynika, że kierowcy, rocznie tracą w korkach ponad 13 dni, przy założeniu, że w drodze do pracy przejeżdżają przez centrum miasta. Wynika z tego, że w ciągu miesiąca mieszkańcy Torunia ponad jedną dobę (27 godzin) tracą na dojazd do miejsca pracy.

Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali także średnie prędkości osiągane przez kierowców na czterech, często uczęszczanych ulicach. Oscylują one wokół 30km/h. Interesujące wydaje się badanie pokazujące ile czasu, wskali roku zajmuje zmotoryzowanym przejazd każdą z tych ulic. Najdłużej, bo prawie 181 godzin zajmuje przejazd ulicą Polną, co jest spowodowane jej pokaźną długością (mierzy ok.11km). Ci, którzy do pracy zmierzają ul.Grudziądzką w ciągu roku spędzają na niej 64 godziny. Pokonanie ulicy Kościuszki rocznie zabiera 45 godzin. Z kolei przejazd al. Jana Pawła II oznacza 32 godziny co rocznie za kółkiem.

Tabela1


Nazwa
alei/ulicy


Średnia
prędkość w godzinach szczytu
(7-9
oraz 15-17)

Ile średnio czasu zajmuje przejazd w skali roku w godzinach szczytu

(7-9 oraz 15-17)


ul. Kościuszki


29
km/h


45 godzin


ul. Grudziądzka


29
km/h


64 godziny


ul. Polna


34 km/h


181 godzin


al. Jana Pawła II


28 km/h


32 godziny

Źródło: Korkowo.pl

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane z urządzeń GPS umieszczonych w pojazdach poruszających się po ulicach Torunia w godzinach od 06:00 do 22:00. Badaniu poddano drogi dojazdowe do centrum Torunia (al. Jana Pawła II, ul. Polna,ul. Grudziądzka iul. Kościuszki).

PR

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *