Nowe inwestycje Victaulic Polska

Victaulic po zakończeniu wartej ponad 55 mln złotych modernizacji odlewni, rozpoczyna kolejne inwestycje. Celem modernizacji zakładu jest nie tylko utrzymanie tytułu jednego z najnowocześniejszych zakładów w Europie, ale przede wszystkim wprowadzenie najwyższych standardów w procesie produkcji oraz zwiększenie bezpieczeństwa pracy.

Inwestowanie w jakość to w odlewnictwie absolutna konieczność. Naszym zamierzeniem jest utrzymanie się w światowej czołówce producentów wyrobów z żeliwa, czego zamieszamy dokonać poprzez kolejne modernizacje. Najbliższe inwestycje mają nie tylko podwyższyć standard produkcji, ale również posłużyć zapewnieniu najwyższego poziomu bezpieczeństwa naszych pracowników.” – mówi Dariusz Pilichowski, Plant Manager Victaulic Polska.

W zakładzie realizowany jest aktualnie montaż nowej linii do woskowania uszczelek, dzięki czemu zwiększy się jakość oferowanego przez odlewnię produktu. Firma rozpoczyna również budowę systemu awaryjnego oświetlenia, który ma zapewnić bezpieczeństwo przy potencjalnej ewakuacji pracowników. W niedługim czasie Victaulic planuje kolejne modernizacje, zapewniające lepszy komfort pracy, a także dbałość o środowisko. „W planach jest m.in. budowa systemu wentylacji na wydziale odlewni, który zapewni lepszą wymianę świeżego powietrza i jego wstępne podgrzanie. Planujemy również przebudowę instalacji wodno-ściekowej, deszczowej, hydrantowej oraz budowę instalacji przeciw pożarowej na terenie całego zakładu, co pozwoli na efektywniejszą gospodarkę ściekami i zabezpieczy zakład przed pożarem.” – dodaje Pilichowski.

Realizowane i planowane w najbliższym czasie inwestycje są możliwe dzięki gruntownej modernizacji fabryki zakończonej we wrześniu 2011 roku. Inwestycja warta była 55 mln złotych, a jej głównym celem było zwiększenie i ulepszenie produkcji  odlewów z gamy Victaulic, jak również stworzenie możliwości produkcji nowych wyrobów dla klientów zewnętrznych. Moce przerobowe zakładu w Drezdenku dzięki modernizacji wzrosły o ponad 30 proc. w porównaniu ze stanem sprzed inwestycji, wzrosła też płynność produkcji, a czas usuwania awarii został skrócony. Wyposażenie zakładu w najnowocześniejsze technologicznie maszyny i urządzenia poprzez zmniejszenie poziomu zapylenia i ponowne wykorzystanie części odciąganego pyłu, wpłynęło też znacząco na poprawę warunków pracy w zakładzie.

O firmie:

Victaulic Polska (www.odlewniavictaulic.pl) – specjalizuje się w produkcji szerokiego asortymentu odlewów z żeliwa sferoidalnego. Firma powstała w kwietniu 1999 roku na bazie działającej odlewni w miejscowości Drezdenko woj. Lubuskie. Jest jedynym w Polsce oddziałem renomowanej firmy Victaulic Company of America, założonej w 1925 roku w Stanach Zjednoczonych, produkującej armaturę systemów rurowych z przeważającym udziałem systemów przeciwpożarowych. Dogodne położenie – 100 km od granicy polsko-niemieckiej sprzyja dynamicznemu rozwojowi eksportu na rynki europejskie. Victaulic Polska w chwili obecnej firma zatrudnia około 450 pracowników – wysoko wykwalifikowanych fachowców branży odlewniczej. Plany rozwoju firmy zakładają całkowitą modernizację zakładu do końca 2011 roku oraz rozwój sprzedaży usług odlewniczych dla klientów zewnętrznych. Odbiorcami produktów Victaulic oprócz wielu firm krajowych są klienci z Belgii, Holandii, Czech, Węgier, Danii, Niemiec, Szwecji, Wielkiej Brytanii, USA, Australii, Kanady, Tajlandii oraz Tajwanu.

prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Only registered users can comment.