Radom jedzie w góry

Jesień to dobra pora na piesze, górskie wędrówki. Warto wykorzystać ostatnie słoneczne dni i udać się na mały weekendowy wypad. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali, ile czasu zajmie mieszkańcom Radomia dojazd w polskie góry.

Analizie poddano trasy do czterech popularnych miejscowości położonych zarówno w Karpatach jak i Sudetach. Najkrócej, bo ok. 5 godzin i 15 minut potrwa podróż do Krynicy Zdroju. Z drugiej strony, na trasie do tej miejscowości turyści będą poruszać się ze średnią prędkością wynoszącą zaledwie 50 km/h. Niewiele dłużej zajmie wycieczka do popularnego Zakopanego. Średnio potrwa ona 5 godzin i 20 minut, a w czasie jej trwania zmotoryzowani będą poruszać się z szybkością około 55 km/h.

Znacznie dłużej, bo prawie 7 i pół godziny spędzą w trasie turyści zmierzający do Karpacza. Swoją drogę będą pokonywać z prędkością 58 km/h, czyli najszybciej ze wszystkich, które poddano badaniu. W cierpliwość powinni uzbroić się, ci którzy marzą o wypoczynku w Czerniawie-Zdroju. Dojazd do tej miejscowości zajmuje ok. 8 godzin, w trakcie których podróżni jadą z prędkością oscylującą wokół 57 km/h.

Tabela1. Średni czas przejazdu do poszczególnych miejscowości


Miasto

Średni czas dojazdu z Radomia


Długość
trasy

Średnia prędkość

Krynica Zdrój

5 h 15 min

261 km

50 km/h

Czerniawa Zdój

8 h

455 km

57 km/h

Zakopane

5 h 20 min

293 km

55 km/h

Karpacz

7 h 25 min

430 km

58 km/h

Źródło:Korkowo.pl

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik umieszczonych w pojazdach poruszających się w godzinach od 06:00 do 22:00 w okresie 24.09.2012-25.09.2012.

PR

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *