Urlop zimą – co jeśli nie narty?

Nie przepadasz za jazdą na nartach, na wyjazd zagraniczny nie masz pieniędzy,  a szef wysyła Cię na przymusowy urlop? Nic straconego. Wbrew pozorom zimą można równie dobrze wypocząć  i ciekawie spędzić czas co latem.

Nie siedź w domu!

Nawet jeśli nie możesz sobie pozwolić na finansowe ekstrawagancje, nie przeznaczaj urlopu na załatwianie zaległych spraw, bieganie po urzędach czy gruntowne porządki. W ten sposób na pewno nie wypoczniesz i będziesz mieć poczucie zmarnowanego czasu. Badacze są zgodni co do tego, że urlop najlepiej spędzać z dala od miejsca zamieszkania. Im większa jest bowiem różnica między klimatem, w którym mieszkasz, a tym, gdzie wypoczywasz, tym silniejsze jego pozytywne działanie. Pójdź więc na kompromis i zaległe sprawy załatw w maksymalnie 1-2 dni, a resztę urlopu przeznacz na prawdziwy wypoczynek.

Warszawa, Wrocław, Kraków, Poznań…

Niski sezon to doskonały moment na zwiedzanie najciekawszych polskich miast – jest taniej i mniej tłoczno. Możesz więc zobaczyć wszystkie interesujące cię zabytki i wystawy w odpowiadającym Ci tempie, a przewodnik czy kustosz w muzeum będzie mógł poświęcić Ci więcej czasu i odpowiedzieć na wszystkie pytania. Jeśli nie wiesz co i gdzie warto zobaczyć, poszukaj inspiracji w Internecie. Od kilku miesięcy działa portal turystyczny Ideatur.pl, w którym bezpłatnie można znaleźć informacje na temat najciekawszych zabytków, atrakcji turystycznych i szeroką bazę noclegową – dostępną do rezerwacji online.

Zimą do parku rozrywki ? Tak!

Park rozrywki, w którym można zapoznać się z życiem dinozaurów czy zwiedzić muzeum paleontologiczne to doskonała propozycja na krótki zimowy urlop z rodziną. Większość parków rozrywki, chcąc wydłużyć sezon zimą, kusi promocyjnymi cenami. Jeśli więc nie mieliście okazji być w parku rozrywki, jest to doskonały moment. Nie tylko zapłacicie mniej, ale także spędzicie przyjemniej czas – bez tłoku i kolejek.

Zawsze dobry pomysł – SPA

Niezawodnym sposobem na doładowanie baterii zimą jest wizyta w spa. Nie musimy wcale wyjeżdżać za granicę, bo wspaniałe spa znajdziemy u nas w Polsce. Jeśli w naszej najbliższej okolicy nie ma żadnych interesujących propozycji zawsze można skorzystać z okazji i pojechać do kurortów sanatoryjnych nad morzem czy w górach, by wykorzystać przy okazji walory klimatyczne. Ciekawą alternatywą dla spa może być też wizyta w termach – kąpiel w gorących źródłach ma wspaniałe właściwości rozluźniające i zdrowotne. Bez względu na to co wybierzesz, taki pobyt na pewno postawi Cię na nogi i przywróci dobrą energię. Warto przy okazji sprawić sobie przyjemność i wybrać się na jakiś zabieg upiększający, np. maseczkę albo profesjonalny pedicure.

Mamy nadzieję, że dzięki naszym radom i podpowiedziom Twój zimowy urlop okaże się tym, który będziesz dobrze i długo wspominać. Może nawet wejdzie ci on w nawyk?

Ideatur.pl to najnowocześniejszy w Polsce portal służący do planowania wyjazdów po kraju wraz z dokonywaniem rezerwacji noclegów i atrakcji online. Serwis łączy w sobie system rezerwacyjny, informację turystyczną oraz platformę blogową i forum.

 

Źródło: www.turystyka24h.pl

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *